reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kulinaria

Mleko sprzyja odchudzaniu

(2010-09-17)

Wapń i witamina D, zawarte w mleku pomagają w odchudzaniu. Dowiedziono tego na podstawie badań, w których wzięło udział ponad 300 osób z nadwagą. Więc jeśli chcemy schudnąć, nie rezygnujmy z mleka!

 

Mleko sprzyja odchudzaniuPodczas badań, trwających dwa lata, okazało się, że osoby pijące mleko zrzucali więcej kilogramów od tych, które mleko wykluczyły ze swojej diety. W badaniach, w których naukowcy obserwowali skutki stosowania trzech diet: niskotłuszczowej, śródziemnomorskiej oraz o niskiej zawartości węglowodanów, wzięło udział ponad 300 kobiet i mężczyzn w wieku od 40 do 65 lat.

 

Bez względu na to, którą z diet stosowano, uczestnicy badań przyswajający dziennie największe dawki wapnia i witaminy D stracili pod koniec odchudzania średnio 5,5 kilogramów. Tymczasem osoby, które spożywały najmniej wapnia pochodzącego z nabiału, czyli około pół szklanki mleka dziennie, zrzucili średnio jedynie 3 kg.

 

Co więcej, każda dodatkowa porcja mleka (mniej więcej trzy czwarte szklanki) wpływała na utratę kolejnych 4,5 kg w ciągu pół roku, w porównaniu z osobami, które odstawiły nabiał.

 

Wapń i witamina D, zawarte w mleku i nabiale sprzyjają więc odchudzaniu. Niestety wielu ludzi, mimo ich zdrowotnych właściwości, spożywa zbyt mało tych związków. Często powodem jest dieta. Jak widać jednak, nie ma co się obawiać przytycia od mleka, wręcz przeciwnie – pomaga ono w diecie odchudzającej.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, kuchnia, witaminy, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Mleko sprzyja odchudzaniu
2010-11-09 | 12:01:00

Komu wierzyć? często czytam,że mleko dla dorosłych /pomimo,że u części osób jest tolerowane/ nie jest polecane.Może przyczyniać się nawet do osteoporozy,gdyż zawarte związki pobierają wapno z tkanek kości.Pewnie,że wielu rzeczy nie wiemy co dzieje się w naszym organizmie,dlatego przeciw -stawnych opini nie powinno się wygłaszać.Bo podobno mleko tylko dla osesków i to swojej rodzicielki,a dla starszych jedynie produkty mlekopochodne i to nie w sposób przemysłowy. Więcej

2010-09-20 | 14:27:05

A mi ostatnio pani doktor powiedziła, że mleko nic nie wnosi do diety. Teraz już wiem, że ujmuje Więcej