reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Sport

Aqua aerobik - łatwy, miły i przyjemny

(2015-04-20)

Od wielu lat lekarze zalecają ćwiczenia w wodzie jako formę rehabilitacji dla osób, które mają problemy z układem kostnym i stawowym czy będących po trudnych operacjach. Jednak obecnie każdy, kto chce poprawić swoją sprawność fizyczną oraz wydolność organizmu  może zapisać się na zajęcia Aqua Aerobiku. Ta forma aktywności fizycznej ma wiele zalet i nie wymaga wysokich nakładów finansowych, wystarczy strój kąpielowy i basen.

 

Czym jest Aqua Aerobik?

Zajęcia Aqua Aerobiku polegają na wykonywaniu ćwiczeń w wodzie w formie nieskomplikowanych choreografii przypominających standardowy aerobik. Nie dość, że angażują wszystkie grupy mięśniowe, to do tego są bezpieczne i niesamowicie skuteczne! Wyróżnia się dwa rodzaje Aqua Aerobiku. Pierwszy jest przeznaczony dla osób, które nie potrafią pływać i wykonuje się go w wodzie płytkiej (sięgającej do połowy klatki piersiowej). Natomiast drugi typ jest skierowany dla osób, które umieją pływać, ponieważ poziom wody dochodzi do szyi. Dzięki temu, że całe ciało znajduje się pod wodą trening jest intensywniejszy i zwiększa się spalanie kalorii. Podczas zajęć oprócz muzyki wykorzystuje się przeróżne akcesoria zwiększające opór wody, tj. hantle, piłki, makarony czy aqua-twiny. 

 

Dla kogo?

Aqua Aerobik jest treningiem bezpiecznym, dlatego poleca się go osobom w każdym wieku. Bóle kręgosłupa, zwyrodnienie stawów, nadwaga czy osteoporoza nie są przeszkodami do uczestnictwa w tego rodzaju zajęciach. Wynika to z faktu, że w wodzie ciało człowieka robi się lżejsze (ciało osoby ważącej 70 kg pod wodą ma masę 7 kg), a temperatura rozluźnia mięśnie, co zapobiega wszelakim kontuzjom.

 

Zalety Aqua Aerobicu aqua-aerobic.jpg

Do najważniejszych zaletwynikających z uczestnictwa w zajęciach Aqua Aerobiku zalicza się:

  • znikome obciążenie układu kostno-stawowego,
  • nieskomplikowane ćwiczenia
  • wysmuklenie sylwetki,
  • zmniejszenie tkanki tłuszczowej,
  • wyraźna poprawa samopoczucia psychicznego i fizycznego,
  • intensyfikacja ruchomości stawów,
  • redukcja cellulitu,
  • wzmocnienie mięśni.

 

Polecamy Aqua Aerobik wszystkim osobom, które chcą poprawić swoje zdrowie, kondycję fizyczną oraz zrzucić kilka kilogramów. Proste choreografie sprawiają, że nie trzeba posiadać żadnych dodatkowych umiejętności czy imponującej formy fizycznej - wystarczą chęci!

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
rozrywka, sport, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Aqua aerobik - łatwy, miły i przyjemny

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!