reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Gadżety

Wszystko o nawigacjach

(2010-06-07)

Papierowe mapy odchodzą do lamusa. Coraz większa popularność zyskują nawigacje GPS

Nawigacja to urządzenie które posłuży nam nie tylko w czasie jazdy samochodem. W momencie wycieczki pieszej bądź wyprawy rowerowej może być naszym przewodnikiem. Mapy zainstalujemy także w prawie każdym telefonie komórkowym, dlatego bez problemu możemy korzystać z niej zawsze.

Jaki jest podstawowy cel nawigacji GPS

Jedną z najważniejszych funkcji jest wyznaczenie trasy, która poprowadzi nas do celu. Dzięki nawigacji dowiemy się ile czasu zajmie nam pokonanie danej drogi , jak możemy ją sobie skrócić, oraz jak poruszać się w dużym nieznanym mieście. Jednak należy pamiętać, że nawigacja jak każde tego typu urządzenie nie jest nieomylne. Dlatego nie należy bezkrytycznie korzystać z jej usług.

Nie tylko w samochodzie..

Uniwersalność GPS-a sprawia, że możemy używać go nie tylko w samochodzie. Bez problemu posłuży nam na spacerze, wytyczy wtedy trasę w linie prostej, w przypadku chęci wypłynięcia na głęboką wodą, będzie nam służył jako przewodnik żeglarski.

Dlaczego nawigatory są tak popularne?

Dla osób, które często podróżują, zwłaszcza po dużych miastach, jest to nieodłącznym elementem wychodzenia z drogowych opresji w czasie jazdy. Jeżeli pojedziemy za daleko, albo skręcimy w niewłaściwą ulicę, GPS po chwili pokaże nam nową trasę dzięki której dojedziemy do wybranego punktu.

Inna przydatna funkcja, jest taka,że możemy zaplanować swoją trasę przez wiele punktów pośrednich. Jest to dobra opcja w momencie kiedy chcemy zwiedzać ciekawe miejsca, jadąc do wybranego celu.

Obecne mapy zawierają także informacje o najbliższych bankomatach, aptekach, restauracjach, kinach, warsztatach samochodowych,.

Systemy nawigacyjne informują nas również o radarach na drodze, ograniczeniu prędkości.

Zalety nowych nawigacji samochodowych

 To z pewnością poprawa jego wyglądu, zmniejszenie rozmiarów zewnętrznych, a jednocześnie zwiększenie wyświetlacza. Dzięki temu większość urządzeń mieści się swobodnie w kieszeni, a jednocześnie w sprzyjającym oświetleniu zapewnia niezłą czytelność prezentowanej trasy. Pozytywną zmianą jest też coraz powszechniejsze stosowanie uchwytów które pozwalają na przymocowanie nawigacji i ułatwienie obserwacji ekranu.

Minusy nowych nawigacji

To z pewnością wyeliminowanie wszelkich przycisków, ograniczając się do pozostawienia tylko jednego włącznika. Dlatego nie możemy bezpośrednio regulować głośności, bez konieczności wchodzenia w menu główne.

 

 

 

 

 

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
podróże, pomoc, samochody, technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Wszystko o nawigacjach

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!