reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Technologia

Zakupy żywności przez internet

(2010-06-02)

Codzienne zakupy męczą nie jednego seniora. Nie raz musi się nastać w długiej kolejce, bo akurat działają tylko dwie kasy, a i tak nie kupi wszystkiego. Jak na złość skończyło się pieczywo, albo nasza ulubiona wędlina. Chodzimy tak wtedy, od sklepu do sklepu szukając produktów które nas interesują. Po przebytym maratonie sklepowym wracamy do domu zmęczeni i bez energii. Dlatego nowa technologia wychodzi nam naprzeciw, proponując łatwe i szybkie zakupy przez internet.

Do zakupów przez internet potrzebny nam tylko komputer z dostępem do internetu i już po chwili możemy oglądać wirtualne półki sklepowe.

W Polsce handel produktami spożywczymi nie jest zbyt popularny, na świecie rocznie sprzedaje się produkty za 20 mld dolarów. Mimo że nasz rynek raczkuje jeżeli chodzi o zakupy przez internet to i tak mamy duże szanse na rozwój. W zeszłym roku Polacy wydali 100 mln złotych na ten cel, jest to niewiele, ale wciąż nie najgorzej. Dla większości przedsiębiorstw nie jest to główne źródło dochodu, a jedynie działalność uzupełniająca.

Na razie z usług delikatesów internetowych mogą korzystać tylko mieszkańcy duży miast takich jak Kraków, Wrocław, Warszawa. Jednak firmy coraz chętniej wkraczają na rynek, więc za kilka lat, może czekać nas ich wysyp.

Jak robimy zakupy?
Robienie zakupów przez internet jest proste. Wybieramy potrzebne nam produkty, które znajdują się na stronie internetowej a następnie umieszczany ja w wirtualnym koszyku. Towar przeglądamy według różnych kategorii np. pieczywo: (krojone, ciemne, bułki, chleb). W niektórych sklepach można wybierać produkty według kaloryczności.

Na końcu podajemy adres dostawy i sposób płatności. Płacimy zazwyczaj karta online, przelewem, kartą bądź przy odbiorze - chodź ta ostania opcja nie zawsze jest możliwa.

Czy można reklamować?

Tak, zamówione towary można reklamować. Czasem reklamację od razu rozpatruje kurier, jeśli nie - trzeba skontaktować się w tej sprawie ze sklepem. Należy to zrobić jak najszybciej. Niekiedy okazuje się, że wśród przywiezionych produktów nie ma wszystkich zamówionych. Wtedy sklep zwraca nadpłacone pieniądze na konto lub rozlicza je przy następnym zamówieniu.

Koszty

Niestety zakupy artykułów spożywczych niosą za sobą czasem nie małe koszty. Trzeba wiedzieć jakie sklepy wybierać. Niektórzy właściciele wirtualnego sklepu podnoszą ceny specjalnie. Klient musi także liczyć się z dodatkową opłatą jaką przyjdzie mu zapłacić za dostawę. Poniektóre sklepy stosują promocję, bezpłatnego dowozu do kilku kilometrów, jeżeli nasz rachunek przekroczy określoną kwotę

Co najczęściej kupujemy w internetowych delikatesach?

Napoje butelkowe, mleko w kartonie, towary sypkie takie jak: kasza, ryż, mąka, cukier. Coraz częściej przekonujemy się też do zakupu towarów świeżych: wędliny, sery, ryby, pomidory, ogórki, jabłka.

Najczęstsze problemy?

W przypadku zakupów artykułów spożywczych to czas realizacji jest największym problemem, czasem potrzebne są one nam na już, a przychodzą po godzinie bądź dwóch.

Przy rosnącym zainteresowaniu Polaków zakupami w Sieci sklepy internetowe coraz bardziej przyglądają się konkurentom i walczą o klienta. Szacuje się, że na polskim rynku istnieje kilka tysięcy sklepów internetowych, rynek jest bardzo rozdrobniony, a konkurencja duża

 

 

 

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
finanse, pieniądze, technologia, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Zakupy żywności przez internet

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!