reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Sposób na otyłość wśród dzieci? Pies!

(2010-09-24)

Wieku rodziców nie chce się zgodzić na prośby dzieci o psa. Okazuje się, że źle postępują bo pies to...zdrowie. Tak przynajmniej uważają brytyjscy naukowcy, którzy odkryli właśnie, że posiadanie psa może obniżać ryzyko otyłości u dzieci.

 

Sposób na otyłość wśród dzieci? Pies!Badania na temat zdrowia serc dzieci prowadzili uniwersytetu w Londynie. Przebadali oni dzieci w 78 szkołach w Londynie, Birmingham i Leicester. Okazało się, że dzieci, w których domach mieszkał pies, były aktywniejsze fizycznie od tych, które nie posiadały psa.

 

Dzieci te prowadziły mniej siedzący tryb życia i chętniej uczestniczyły w ćwiczeniach fizycznych w porównaniu z dziećmi, w których domach nie było psów. Większa aktywność z kolei ma ogromny wpływ na zdrowie dzieci i może obniżać u nich ryzyko otyłości, która jest coraz powszechniejsza, a także cukrzycy.

 

Takie same wyniki dotyczyły i chłopców i dziewczynek. Naukowcy podejrzewają, że większa aktywność dzieci posiadających psy, to wynik tego, ze dzieci zamiast siedzieć przed komputerem lub telewizorem bawią się ze swoim pupilom i wychodzą z nim na spacery same lub z rodzicami.

 

Nie ma jednak odpowiedzi na pytanie czy to obecność psa sprawia, że rodziny stają się bardziej aktywne fizycznie, czy też osoby, które już prowadzą aktywny tryb życia chętniej decydują się na posiadanie zwierzęcia.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, dzieci, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Sposób na otyłość wśród dzieci? Pies!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!