reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Sanatoria: Świeradów Zdrój

(2010-06-02)

Świeradów Zdrój miasto położone w południowo - zachodniej części Dolnego Śląska, u podnóża Gór Izerskich oraz dwóch masywów Wysokiego i Kamiennego Grzbietu.

Środkiem tego malowniczego miasteczka przepływa rzeka Kwisa, będąca najdłuższym dopływem Bobru. Świeradów Zdrój w przeciwieństwie do innych uzdrowisk sanatoryjnych położony jest z dala od wielkich aglomeracji miejskich. Co pozwala na wspaniały odpoczynek w ciszy górskiego lasu. Miejscowość liczy 35 tys., stałych mieszkańców, w sezonie ich wartość zwiększa się o 2 tys.

Atrakcje

Dom Zdrojowy, położony na północno - zachodnim podnóżu Stoku Izerskiego. Powstał na podstawie wrocławskiego architekta Grossera w 1896, trzy lata później zaczął przyjmować pierwszych kuracjuszy. Atrakcyjność domu podnosi fakt, najdłuższej na Dolnym Śląsku Hali Spacerowej modrzewiowej liczącej 80 m z piękną roślinnością, oraz herbem rodziny von Schaffgotschów. Przy wejściu głównym znajduje się źródło wody pitnej, muszla koncertowa i sztuczna grota z naciekami.

Dolina Kwisy, idealne miejsce na długie relaksujące spacery. Swój początek rzeka ma na wysokości 940 m, na północno-zachodnim zboczu Izerskich Garbów, a kończy na 107 km wpadając do Bobru w okolicach Żagania.

Kościół pod wezwaniem świętego Józefa, wybudowany z inicjatywy hrabiny Marii von Schaffgotsch w latach 1898-99. Dwu wieżowa, neogotycka świątynia powstał jako prywatny dom modlitewny rodu Schaffgotchów, ówczesnych właścicieli Świeradowa Zdroju.

W świątyni znajdują się pamiątki po jej założycielach: cztery witraże - Serce Pana Jezusa, Matka Boska, św. Jadwigi i św. Jan Nepomuce - ufundowane przez Marię von Schaffgotsch i droga krzyżowa - dar Grafa von Schaffgotsch.

Kolei Gondolowa, 2172 metrów długości, stacja dolna znajduje się na wysokości 620 m n. p. m, górna zaś na 1060 m n. p. m. Kolej składa się z 71 wagoników, 8 - osobowych. W ciągu godziny jest w stanie przewieść 2 tys. osób. Trasa narciarska ma 2500 metrów długości o zróżnicowanym poziomie trudności. W sezonie zimowym naśnieżona oraz odpowiednio oświetlona w godzinach od 18-21, czas przejazdu to około 8 minut. Kolej funkcjonuje przez cały rok, obsługuje zarówno narciarzy w sezonie zimowym, jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie.

Sanatoria:

  • Sanatorium St. Łukasz świadczy usługi w następujących profilach leczenia: neurologia, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, rehabilitacja medyczna, kardiologia, reumatologia

Koszt: turnus 7 - dniowy 840 zł/ osoba

 

  • Sanatorium Willa Gracja świadczy usługi w zakresie masażu podwodnego, wirowego, suchego, oraz okładów parafinowych, natrysków złożonych, hydromasażu i krioterapii

Koszt

60 złotych od osoby za noc

 

W Świeradowie Zdroju działają również Domy Zdrojowe, Szpitale Uzdrowiskowe i Centra Rehabilitacji.

 

  • Dom Zdrojowy przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Koszt 40 złotych od osoby za noc

 

  • Szpital Uzdrowiskowy Wacław posiada bazę zabiegową: kąpiel radoczynna, kąpiel w basenie radoczynnym, inhalacje radonowe, inhalacje jodobromowe, płukanie przyzębia, lampa sollux + kwarcówka, ultradźwięki, diadynamik, diatermia krótkofalowa, okłady parafinowe, hydromasaż, magnetronic, laser, masaż wirowy, gimnastyka.

Koszt: pokój 1 os., 100 - 120 zł, 2. os., 90-100 zł ( cena zależy od sezonu, od osoby)

 

  • Centrum Rehabilitacji i Reumatologii Goplana, wykonuje następujące zabiegi kąpiel mineralna, kąpiel świerkowa, masaż podwodny, masaż wirowy, kąpiel czterokomorowa, galwanizacja, diadynamik, jonoforeza, masaż suchy, magnetronic, laser, hydromasaż, kąpiel

    perełkowa, gimnastyka indywidualna, kriokomora ogólnoustrojowa.

Koszt: pobyt 7 dni + 1 dzień gratis, 33 zabiegi w pakiecie, 1320,00 zł od osoby,

pobyt 3 dni, 15 zabiegów w pakiecie, 610,00 zł od osoby.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
Cykl sanatoria, aktywność seniora, choroby, podróże, sanatoria, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Sanatoria: Świeradów Zdrój

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!