reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Finanse

Konto Nestor w Banku Pocztowym bez opłat

(2010-01-13)

Bank Pocztowy zmienił w nowym roku ofertę rachunków osobistych dla Klientów detalicznych. Dzięki modyfikacjom, które zostały wprowadzone od 1 stycznia 2010 r., prowadzenie Pocztowego Konto Nestor, dla emerytów i rencistów stało się bezpłatne.

Zmiany w ofercie to nie tylko nowa taryfa opłat i prowizji, ale także nowe podejście do Klienta. Dążeniem Banku Pocztowego jest oferowanie Klientom prostych usług finansowych. Oferta Banku ma pomagać zrozumieć świat finansów m.in. osobom dotychczas niekorzystającym aktywnie z usług bankowych. Taka misja społeczna Banku Pocztowego jest czymś naturalnym - wynika z państwowego charakteru tej instytucji oraz możliwości wykorzystania przewagi, jaką jest oferowanie usług finansowych na każdej Poczcie.

Podstawową zmianą jest zniesienie miesięcznej opłaty za prowadzenie Pocztowego Konta Standard oraz Pocztowego Konta Nestor. Od 1 stycznia 2010 r. Bank umożliwia także bezpłatne dokonywanie przelewów za pośrednictwem bankowości internetowej (Pocztowy24) oraz telefonicznie przez automatyczny serwis infolinii. Dodatkowo cała taryfa została uproszczona - za odpłatne czynności bank pobiera jednolite prowizje.

Klienci posiadający Pocztowe Konto Nestor często korzystają z banku za pośrednictwem Poczty lub placówek, dlatego też opłata za przelewy zlecane w tych kanałach została zniesiona.

Nowością jest możliwość bezpłatnego wypłacania gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Miesięczna opłata za kartę Visa Electron wydaną do rachunku wynosi 4 zł.

W związku z dążeniem do uproszczenia podstawowej oferty Banku, od 1 stycznia 2010 r. wycofane zostało ze sprzedaży Pocztowe Konto Plus. Klienci, którzy posiadają to konto są obsługiwani na dotychczasowych warunkach. Zmieniona została jedynie opłata za użytkowanie karty płatniczej Visa Electron - od początku roku wynosi 4 zł.

W związku z powyższymi zmianami Bank Pocztowy w ofercie rachunków osobistych od 1 stycznia 2010 r. posiada:

  • Pocztowe Konto Standard - dla osób ceniących dostęp do swoich środków zarówno przez sieć placówek jak i Internet,
  • Pocztowe Konto Nestor - przeznaczone dla emerytów i rencistów; dodatkową cechą rachunku jest możliwość dostarczenia w razie potrzeby przez listonosza bezpłatnie pieniędzy do domu.

Bank Pocztowy

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
finanse, pieniądze

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Konto Nestor w Banku Pocztowym bez opłat

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!