reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Sport

PRO Kobieta 50 plus, czyli jak dbać o swoją sprawność

(2010-07-28)

Aktywność fizyczna jest ważna w każdym wieku. To, że u seniorów nie jest z nią najlepiej doskonale wiemy. W Rzeszowie, Szamotułach i w Warszawie trwają właśnie zajęcia specjalnego programu ćwiczeń dla pań w wieku 50 plus.

 

PRO Kobieta 50 plus, czyli jak dbać o swoją sprawnośćZajęcia w Szamotułach i w Rzeszowie potrwają do 5 sierpnia, a w Warszawie do końca wakacji. W każdym z miast grupy liczą po 30 kobiet w wieku od 50 do 65 lat. Udział w zajęciach kosztuje tylko 10 zł miesięcznie, a panie mogą korzystać z różnych ćwiczeń ruchowych: Nordic Walkingu, aerobiku w wodzie, Tai Chi oraz gimnastyki prozdrowotnej.

 

W ramach ćwiczeń sportowych programu aktywizacji ruchowej kobiet po 50-ce, panie uczą się jak dbać o swoją sprawność i linię oraz zapobiegać chorobom. Nie od dziś wiadomo, że brak ruchu jest przyczyną wielu dokuczającym nam schorzeń.

 

Same uczestniczki programu przekonują o zdrowotnych korzyściach płynących z ich udziału w ćwiczeniach.

  

- Borykałam się, podobnie jak wiele kobiet w moim wieku, z rozmaitymi dolegliwościami zdrowotnymi takimi jak: bóle mięśniowe, problemy z kręgosłupem oraz wydolnością nóg – przyznaje 62-letnia Barbara Ruszel z Rzeszowa. – Kładłam te dolegliwości na karb wieku. Nie przypuszczałam, że dzięki właściwie dobranym ćwiczeniom, urozmaiconym formom ruchu i gimnastyki, moja sprawność fizyczna może się aż tak poprawić. Po dwóch miesiącach zajęć w znacznym stopniu poprawiła się moja kondycja, zrzuciłam też kilka zbędnych kilogramów, a zajęcia na basenie wzmocniły mój kręgosłup oraz mięśnie nóg i rąk – dodaje.

 

PRO Kobieta 50 plus, czyli jak dbać o swoją sprawnośćOkazuje się, że na ruch nigdy nie jest za późno, a wyrobienie nawyku ćwiczeń sprawia, ze poprawia się nasze samopoczucie i dłużej możemy zachować dobre zdrowie. Seniorzy są niestety wciąż mało aktywni, przez co wiele osób, które mogłyby jeszcze przez wiele lat cieszyć się sprawnością i samodzielnością choruje i jest uzależniona od pomocy bliskich. Takie programy, jak ten realizowany obecnie w trzech polskich miastach, mają na celu zmianę tej sytuacji.

 

Program PRO Kobieta 50+ jest organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ (ESPAR 50+), współfinansuje go Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerem jest producent telefonów komórkowych dla osób starszych Emporia Telecom. Patronat nad projektem objęli Adam Giersz, Minister Sportu i Turystyki oraz Elżbieta Radziszewska, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, choroby, estetyka, sport, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu PRO Kobieta 50 plus, czyli jak dbać o swoją sprawność

kochani, nareszcie wyszłam z domu i...czuję że żyję! dość siedzenia na kanapie, dość myślenia że to koniec mojego życia. nie wiem czy to przez tą pogodę czy dzięki córce, ale kończę z depresją. córka wykupiła mi i mojej siostrze karnet na miesiąc na pilates dla seniorów i na nordic walking. będziemy chodzić od przyszłego miesiąca do wrocławskiego centrum spa [adres usunięty] . piszę, żeby zachęcić was wszystkich do zrobienia tego co ja robię dzięki swojej córce. przyjdźcie razem z nami na zajęcia a jak nie to przyjdźcie na rehabilitacje lub na saune.na pewno prędzej czy później poznamy się i będziemy szczęśliwsi razem!pozdrawiam,halinka Więcej