reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Gadżety

Notebooki Apple MacBook Pro w obudowie "unibody"

(2010-04-19)

Firma Apple wprowadziła na polski rynek nową linię MacBook Pro. Każdy z notebooków został wyposażony w procesor Intel Core, kartę graficzną NVIDIA oraz baterię, która umożliwia do 10 godz. pracy bez zasilania zewnętrznego. Całość została zamknięta w obudowie wykonanej z jednej bryły aluminium.

Nowe 15- i 17-calowe modele wyposażone zostały odpowiednio w procesory Intel Core i5 i i7 oraz karty graficzne NVIDIA GeForce GT 330M, których zasoby to 48 rdzeni przetwarzających do 512 MB dedykowanej pamięci wideo, i zintegrowany procesor Intel Graphics HD. Wykorzystane w notebookach karty graficzne dobrze sprawdzają się podczas grania w gry 3D i w czasie pracy z programami korzystającymi z grafiki. Z kolei w 13-calowym MacBooku Pro znajduje się procesor NVIDIA GeForce 320M oraz bateria zasilająca komputer do 10 godzin. Wszystkie modele 13-calowe MacBooków Pro zawierają procesory 2,66 GHz Core 2 Duo.

W nowych notebookach zastosowano również rozwiązanie Turbo Boost, które powoduje wzrost szybkości jednego lub obydwu rdzeni, zwiększając taktowanie z 2,66 GHz do 3,33 GHz. Poza tym, wbudowana technologia Hyper-Threading umożliwia jednoczesne działanie dwóch wątków na każdym rdzeniu, dzięki czemu system Mac OS X rozpoznaje cztery wirtualne rdzenie zamiast dwóch. Podczas korzystania z kilku programów jednocześnie, procesory Core i5 i Core i7 dzielą zadania równomiernie na większą liczbę rdzeni, wykonując więcej operacji w krótszym czasie. Nowe notebooki posiadają również zintegrowany kontroler pamięci, który łączy pamięć bezpośrednio z procesorem, dzięki czemu każdy rdzeń może pracować bezpośrednio na danych i nie musi oczekiwać na ich przybycie. Modele posiadają również 4 MB współdzielonej pamięci podręcznej L3.

Firma Apple wyposażyła 15- i 17-calowe modele MacBooka Pro w mechanizmy automatycznego przełączania układów graficznych, które zapewniają dobrą wydajność oraz umożliwiają zarządzanie energią z baterii. Dzięki nim notebooki przenoszą płynnie obciążenie między osobnym procesorem graficznym NVIDIA GeForce GT 330M a zintegrowanym procesorem Intel HD Graphics. Podczas korzystania z aplikacji, takich jak Aperture, Motion lub Final Cut Pro, a także w trakcie surfowania w Internecie — MacBook Pro rozpoznaje, który procesor graficzny powinien być w danej chwili używany, dlatego podczas pracy nie trzeba się wylogowywać, czy restartować komputera, ani zmieniać jego ustawień. Wszystkie operacje wykonuje mechanizm automatycznego przełączania układów graficznych.

Ponadto w nowych notebookach Apple szereg pomniejszych części zastąpiono jedną, czego rezultatem jest konstrukcja zwana „unibody” — obudowa bez połączeń, wykonana z jednego fragmentu aluminium. Architektura wewnętrzna została przeprojektowana począwszy od elementów silikonowych, przez płytę główną i układ, aż po grafikę.

Nowe Komputery MacBook Pro można nabyć w salonach partnerów i resellerów firmy iSource S.A.

Apple

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Notebooki Apple MacBook Pro w obudowie "unibody"

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!