reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Gadżety

IPad dla seniora

(2010-07-27)

Nie ma tygodnia, żebyśmy nie słyszeli o kolejnych konkurentach dla słynnego tabletu firmy Apple. Ipad doczekał się właśnie swojej wersji specjalnie dla seniorów.

 

IPad dla senioraPełna nazwa tabletu zaprojektowanego specjalnie z myślą o seniorach to IC Social Communication Tool. Technologię opracował norweski student Mikael Johansen, który zauważył, że jego babcia ma pewne problemy z obsługa telefonu komórkowego i e-maila.

 

Skonstruowane przez wynalazcę urządzenie to nic innego jak internetowy tablet, podobny do iPAda, który pozwala być w ciągłym kontakcie. Został zaprojektowany specjalnie pod kątem potrzeb osób starszych.

 

Projekt zakłada przede wszystkim wykorzystanie tabletu do rozmów wideo, ale posiada także wygodnego klienta poczty e-mail oraz aplikacje do obsługi serwisów społecznościowych. Urządzenie zbudowane jest w taki sposób, by ułatwić korzystanie z internetu i aplikacji.

 

Posiada ono specjalną drewnianą obudowę, duże i czytelne przyciski oraz oprogramowanie, które za pomocą jednego interfejsu obsługuje wszystkie funkcje tabletu. IC Social Communication Tool ma też wbudowaną kamerę i mikrofon oraz wykorzystuje sieć 4G, czyli nie musi być podpinane do sieci w domu. Wszystko po to by maksymalnie ułatwić korzystanie z niego.

 

Na razie jednak gadżet jest tylko koncepcją i nie wiadomo kiedy i w jakich warunkach trafi na rynek. A z pewnością miałby niszę do wypełnienia.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, rozrywka, telewizja

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu IPad dla seniora
2010-08-23 | 13:33:01

A mi dzieci kupiły komputer. Jak sobie wychowasz tak masz na starość:) Więcej

2010-07-29 | 19:17:42

jak to co ? ipad z definicji jest droższy od normalnego komputera, średnia emerytura to w Polsce ok.1500zl, średnią tą zawyrzają górnicy i mundórówka. Więcej

2010-07-28 | 19:27:40

A co ma do rzeczy gruszka z pietruszką? Czemu to mundurowych, czy górników będzie stać, a innych nie? Więcej

2010-07-27 | 14:24:20

tia ciekawe ilu emerytów w Polsce będzie na to stać, no chyba że górników, albo mundurowych Więcej