reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Gadżety

Pierwszy netbook firmy Nokia - Booklet 3G

(2010-04-08)

Światowy producent telefonów komórkowych, firma Nokia, postanowiła rozszerzyć swoją działalność i wprowadzić na polski rynek długo oczekiwanego netbooka: Nokia Booklet 3G.

Booklet 3G jest rynkowym debiutem Nokii, która do tej pory kojarzona była głównie z telefonami komórkowymi. Fińska marka postanowiła zaprojektować autorski komputer przenośny, który będzie stanowić konkurencję dla produktów firm specjalizujących się w tym segmencie rynku IT.

Nokia wyposażyła swój pierwszy komputer w procesor Intel Atom Z530 pracujący z częstotliwością 1,6 GHz, zintegrowaną kartę graficzną, dysk twardy 120 GB oraz pamięć operacyjną 1GB. Producent postanowił zaopatrzyć Booklet 3G w system operacyjny Microsoft Windows 7 starter oraz oprogramowanie pozwalające na łączenie się smartphone’a z notebookiem, dzięki czemu między innymi można odbierać i wysyłać smsy z monitora komputera. Wytrzymała aluminiowa obudowa posiada dodatkowo błyszczące wykończenia. Całość ma nieco ponad 2 cm grubości i waży około 1,25 kg.

Monitor o przekątnej 10,1 cala został przystosowany do odtwarzania obrazu w najwyższej jakości HD. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowanie odbiornika A-GPS z aplikacją Ovi Maps, umożliwiającego określenie lokalizacji, w której się znajdujemy oraz wyszukiwanie nowych miejsc na mapie. Łączność bezprzewodowa z Internetem została zapewniona za pośrednictwem łącza 3G oraz Wi-Fi. Po naładowaniu baterii minilaptop Nokii może pracować do 12 godzin.

Komputer dostępny jest w trzech kolorach: Black, Ice, Azure.

Nokia

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Pierwszy netbook firmy Nokia - Booklet 3G

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!