reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Turystyka i rekreacja

Jod i Góry

(2011-08-12)

Góry - malowniczy widokPowszechnie wiadomo, że szczególnie bogate w jod jest nadmorskie powietrze. Mieszkańcy nadmorskich obszarów nie muszą się więc martwic o niedobór tego pierwiastka w swoich organizmach, przyswajają go bowiem przez skórę i układ oddechowy.

 

Jak natomiast zapewnić odpowiednią ilość jodu na terenach w niego ubogich-górskich i podgórskich?

Można zadbać o dietę i spożywać bogate w jod ryby, warzywa, owoce morza, nabiał i wodę mineralną.

Poza tym, odpowiednią ilość jodu zapewnia także sól kuchenna wzbogacona w ten pierwiastek (tzw. sól jodowana).

Można również zaopatrzyć się w jodek potasowy w aptece.

Wyjazd nad morze nie jest więc niezbędny, by uzupełnić braki jodu w organizmie!

 

Ponadto polecamy wyprawy w góry np. na rowerze ze znajomymi, którzy potrafią się bawić i wspólnie tworzyć niezapomniane atrakcje. Przykład jak może wyglądać udany "wypad" na rowerach w góry, a dokładniej w Alpy:

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, ochrona środowiska, pielęgnacja, podróże, rozrywka, sport, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Jod i Góry
2011-11-08 | 09:25:10

Święta i Sylwester już tuż tuż... Zastanawiam się jakby spędzić ten czas. Czy Wy macie już jakieś pomysły? Nie ukrywam, że chciałabym w końcu trochę wypocząć po całym roku, tym bardziej, że nie miałam jeszcze przyjemności skorzystać z urlopu w tym roku. Ze względu na to, że mam pracę siedzącą to od jakiegoś czasu zaczął dokuczać mi kręgosłu i tak sobie pomyślałam, że można by połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać się do jakiegoś ośrodka i skorzystać z zabiegów. Może jakieś SPA...? Hmmm... Nie bardzo wiem w co uderzyć. Gdzie byłoby miło, komfortowo i zabiegi na kręgosłup. Szukałam czegoś w internecie i znalazłam parę ciekawych rzeczy. Na stronie jakiegoś Patronatu znalazłam nawet oferty ze zniżkami i jakimś konkursem. Pisali tam coś o nagrodzie i bonie na 100 zł. To taki niby prezent pod choinkę :) Sama nie wiem... Widział ktoś lub korzystał ? Generalnie byłabym wdzięczna za wszelkie porady, opinie i uwagi :) Więcej