reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Książki

Wybrane problemy osób starszych

(2010-09-10)

Poradnik pod redakcją Agnieszki Nowickiej to próba zwrócenia uwagi na problemy starszych osób. A te w obliczu starzenia się populacji stają się coraz bardziej istotne społecznie.

 

wybrane problemy osób starszychLudzie starsi to coraz większy odsetek społeczeństwa, dlatego coraz mocniej rozwija się poświęcony zaspokajaniu ich potrzeb segment rynku. Usługi dla seniorów to m.in. te związane z ochroną zdrowia, domy spokojnej starości, ale również dotyczące zagospodarowania przez nich czasu wolnego, w tym m.in. edukacja dla emerytów i rencistów.

 

"Wybrane problemy osób starszych" to publikacja, w której sprawom seniorów przyglądają się specjaliści z dziedziny psychologii, socjologii, pedagogiki oraz demografowie.

 

Książka ma przybliżyć nam starość i problemy związane z tym okresem życia. Podzielona jest na trzy części, w których starzenie się jest analizowane z różnych aspektach.

 

Część pierwsza to spojrzenie na starość od strony biologii, psychologii i aspektów społecznych. Poruszane są tematy widocznych oznak starzenia się naszego ciała, zmian w naszych organizmach a także stereotypów związanych ze starością.

 

Część druga dotyka problemu starości od strony socjologii: jak seniorzy funkcjonują w rożnych grupach, jak radzą sobie z nowymi rolami, w których stawia ich życie. W tej części książki znajdziemy też analizę problemów związanych z pobytem w domu spokojnej starości.

 

Trzecia, ostatnia część to przegląd form aktywności dla osób starszych. Przedstawione są tu ulubione zajęcia seniorów, formy spędzania wolnego czasu a także np. Uniwersytety Trzeciego Wieku. Omówione są tutaj również sprawy związane z opieką, rehabilitacją i terapią seniorów.

 

Egzemplarz recenzencki książki "Wybrane problemy osób starszych" udostępniła redakcji bycseniorem.pl  Oficyna wydawnicza Impuls.

Kup książkę bezpośrednio w oficynie Impuls.

http://www.impulsoficyna.com.pl/index.php?cat=wyszukaj_op&pagin=0&id=503#wiecej

Nasza ocena:
11110
Ocena produktu przez redakcję
ocena produktu
Wasza ocena:
11111
  (2 głosy)
ocena internautów - dodaj ocenę

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, książki, nauka, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Wybrane problemy osób starszych

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!