reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Hobby

Książka "Bóg i pieniądze": domowe finanse inaczej

(2010-02-13)

Czy to możliwe, że na świecie są setki milionów niewolników? Jeżeli patrzeć na pieniądze z punktu widzenia nieustannej gonitwy za nimi – to z pewnością możemy mówić o niewolnictwie finansowym. Nowa książka „Bóg i pieniądze”, autorstwa Zbigniewa Kwiatkowskiego i Filipa Żurakowskiego, przeprowadzi nas przez meandry finansów w stronę wiedzy sprawnie i bezpośrednio podanej. Wiedza bowiem jest tu punktem wyjścia do zdobycia bogactwa prawdziwego, czyli połączonego z wolnością i możliwością realizacji własnych marzeń.

Przekorne stwierdzenie, że kiedyś ludzie popadali w niewolę podbici siłą oręża - teraz podbija ich i bierze w niewolę siła pieniądza - jest jak wyzwanie rzucone czytelnikowi. I nie jest to tylko kolejna pozycja na liście książek dotyczącej edukacji finansowej. Jej sercem jest, jak mówi podtytuł: „historia Marka, który przeżył piekło, lecz nie poddał się i osiągnął wolność finansową”. Opowieść o jego losach, w połączeniu z solidną wiedzą o zarządzaniu osobistymi finansami sprawia, że książka staje się przewodnikiem w stronę życia spełnionego, bo zgodnego z wizją, którą każdy z nas w sobie nosi. Ważna jest tu również hierarchia wartości, jakie kierują naszym życiem.

Książka skłania do refleksji nie tylko nad tym, czy mamy świadomość swojego bezpieczeństwa finansowego i na ile potrafimy zarządzać jego finansowym wymiarem, ale otwiera również oczy na najistotniejszy być może aspekt życia – umiejętność kształtowania relacji z innymi ludźmi, nawiązywania kontaktów, utrzymywania związków i budowania na nich podwalin pod przyszłe plany. „Bóg i pieniądze” staje się więc także swego rodzaju elementarzem dobrego życia, w którym teoria jest przepleciona doświadczeniami bohaterów głęboko zapadającymi w pamięć.

Publikacja doczekała się własnej strony internetowej, którą powinien odwiedzić każdy, kto nie chce sam doświadczyć współczesnego niewolnictwa pieniądza. Bo pieniądze są dobre, piękne i kochane – pod warunkiem, że zna się instrukcję ich obsługi. W przeciwnym wypadku stają się niebezpieczne – kradną czas, wartości, a czasem i całe życie.

Bóg i pieniądze

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
książki, pieniądze

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Książka "Bóg i pieniądze": domowe finanse inaczej

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!