reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Sanatoria: Ustroń

(2012-12-15)

Ustroń jest jedyną miejscowością uzdrowiskową w Beskidzie Śląskim. Uzdrowisko posiada dużą renomę. Leczone są tutaj schorzenia narządów ruchu i reumatyczne, układu krążenia, choroby dróg oddechowych i obwodowego układu nerwowego.

 

Sanatoria: UstrońUstroń stał się kurortem uzdrowiskowym, kiedy w drugiej połowie XIX wieku odkryto tu źródło wody żelazistej i pokłady borowiny. Miejscowość położona jest w malowniczej dolinie Wisły, u stóp góry Czantorii, Lipowskiego Gronia i Równicy. To uzdrowisko typu podgórskiego, lezące na wysokości 350-450 m n.p.m.

 

Znajdują się tam naturalne surowce lecznicze: wody mineralne (13% chlorkowo – sodowo – wapniowa, żelazista, bromkowo, jodkowo, borowa ) oraz borowina typu niskiego ze złoża Zabłocie. W Ustroniu rozlewana jest woda mineralna „Ustronianka”.

 

Atrakcje

Na terenie Ustronia wytyczono 10 tras spacerowych, większość z nich rozpoczyna się na miejscowym rynku. Zwiedzanie okolic można połączyć z uprawianiem nordic walking. Na miejscu bez problemu można wypożyczyć specjalne kije do tego sportu. Przez miasto biegną również trasy rowerowe o różnej długości.

 

Niedaleko Ustronia znajduje się góra Czantoria, na który można wjechać czynna codziennie czteroosobową kolejką krzesełkową (dolna stacja w Ustroniu Polanie). Na szczycie czeka wiele atrakcji, np. pokazy lotów ptaków drapieżnych, letni tor saneczkowy, park linowy, przejście turystyczne do Republiki Czeskiej, a po czeskiej stronie wieża widokowa.

 

Sanatoria

 

 

Sanatorium Ustroń - Tulipan i Magnolia

 

Nasza propozycja pobytów 7, 14 lub 21 dniowych w Sanatorium Ustroń w Beskidzie Śląskim, to pobyty nie wymagające skierowania, w pobycie zabiegi rehabilitacyjne dobierane i zlecane przez lekarza.

W ramach pobytu stosujemy kuracje dla: ortopedyczno – urazowych schorzeń narządów ruchu, schorzenia reumatyczne, schorzenia dróg oddechowych, schorzenia układu nerwowego, schorzenia układu krążenia, schorzenia kardiologiczne, cukrzyca, osteoporoza i otyłość. 

 

Koszt

Pokój: 2 os.: 1 tydzień z zabiegami - 660 zł - 1210 zł (cena na rok 2017)

 

ustroń

 

Sanatorium Równica

 

Sanatorium i szpital Uzdrowiskowy dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek sanatorium połączony jest z Uzdrowiskowym Zakładem Przyrodoleczniczym. Podstawowe profile lecznicze to:

 1. z zakresu leczenia uzdrowiskowego

  • choroby reumatologiczne

  • choroby układu krążenia

  • choroby neurologiczne

  • choroby narządu ruchu

  • choroby układu oddechowego

 2. z zakresu rehabilitacji

  • kardiologia (po zawale mięśnia sercowego i po zabiegach kardiochirurgicznych)

  • schorzenia narządu ruchu (w tym stany po urazach i zabiegach ortopedycznych)

  • neurologia (stany po udarach mózgu)

    

Koszt

Pokój: 1 os.: 100 - 110 zł, 2 os.: 155 - 170 zł, (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2015)

 

 

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Muflon

 

Obiekt ten specjalizuje się w rehabilitacji narządu ruchu dzięki fizykoterapii i masażom. Wśród zabiegów znajduje się krioterapi, jonoforeza, laser, pole magnetyczne, masaż podwodny ciała, masaż klasyczny, wirówka kończyn górnych i dolnych i wiele innych

 

Koszt

1 tydzień z zabiegami - 579 zł (cena na rok 2015)

 

 

Sanatorium Róża

 

Sanatorium prowadzi programy odnowy biologicznej i rehabilitacyjne. Wśród zabiegów leczniczych znajdują się m.in. kąpiele (solankowa, borowinowa, perełkowa, wirowa, ozonowa, aromatyczna), basen leczniczy, gimnastyka lecznicza, okłady, masaż, inhalacje, sauna, krioterapia, elektro- i światłolecznictwo, wyciąg kręgosłupa.

 

Koszt

Pokój: 2 os.: 310 - 390 zł, apartament 4 os. : 110 - 130 zł (cena za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2015)

 

 

Sanatorium Elektron

 

W sanatorium tym prowadzone są turnusy rehabilitacyjne:

 • osób ze schorzeniami narządu ruchu
 • po onkologiczne dla kobiet po mastektomii

 

Koszt

Pokój: 1 os.: 150 zł; 2 os.: 180 zł, (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2015)

 

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
Cykl sanatoria, choroby, leki, medycyna, sanatoria, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Sanatoria: Ustroń
2016-12-08 | 21:12:05

A ja byłem w Ustroniu w Równicy i jestem zadwolony. Trudni sąsiedzi moga się zdarzyć wszędzie, ale wazne jest to, że są wyremontowane piękne pokoje, cudowne widoki z okien na wyższych piętrach, a przede wszystkim z budynku nie wychodzi się na ruchliwą ulice ale wprost na tereny spacerowe. Polecam Więcej

2014-04-22 | 11:27:52

Byłam w Równicy. Moloch, mało symapatycznie. Miałam romansujących sąsiadów, którzy skutecznie przeszkadzali nocą. Okropna baba z Tychów z młodszym gachem (też kuracjuszem). Zniesmaczyli mnie bardzo. Więcej

2012-09-20 | 19:16:26

W czerwcu byłam w sanatorium "Kos " -nie polecam. Więcej

2010-08-10 | 00:12:54

byłam ostatno w Krynicy Zdrój. Santaorium o ile dobrze pamiętam to "Sanatorium kryniczanka" lub "Sanatorium nad kryniczanką". Jestem ogólnie zadowolona. Niestety płatny pobyt, ale rozłożone otrzymałam w ratach. Zadowolona jestem, ładne widoki i przyjemny klimat. Mogę szczerze polecić Panie Merlin ;) Więcej

2010-08-05 | 23:20:55

CHciałbym pojechać do sanatorium w góry, ale nie za bardzo wiem do którego. Czy znacie i możecie polecić jakieś fajne miejsce i nie za drogie jak na polskiego emeryta przystało? Więcej