reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Turystyka i rekreacja

Wczasy dla seniorów na wyciągnięcie ręki

(2010-03-10)

Dzięki programowi Europe Senior Tourism, przygotowanemu przez rząd Hiszpanii i autonomiczne rządy Balearów i Andaluzji, osoby w wieku 55-75 lat mogą korzystać z uroków Półwyspu Iberyjskiego na preferencyjnych warunkach. W ramach inicjatywy, wspieranej przez Unię Europejską, przeznaczone zostało aż 1 mln euro na dofinansowanie wycieczek europejskim seniorom.

Podróż do Hiszpanii można odbyć już za 350 euro, korzystając z zakwaterowania w 4 gwiazdkowym hotelu. Dla porównania, wyjazd z biurem podroży, które nie przystąpiło do programu często pociąga za sobą koszty nie mniejsze niż 450-500 euro za tydzień pobytu. Dodatkową atrakcją wyjazdów jest specjalny program, który pozwala seniorom na korzystanie z różnego rodzaju zajęć sportowych, lekcji tańca czy terapii śmiechem.

Bogata oferta biur podróży pozwala także na korzystanie z wycieczek krajowych. Dla zainteresowanych poznawaniem bliższych i dalszych zakątków Polski przygotowane zostały również i takie oferty. Popularne miejscowości nadmorskie jak Międzyzdroje, Pobierowo, Darłowo czy górskie klimaty w Karpaczu albo Wiśle, dają seniorom wiele okazji do podróży. Obok wyjazdów turnusowych organizowane są również tzw. wycieczki objazdowe, trwające od jednego do kilkunastu dni. Biura podróży dbają o to aby w ramach takich wyjazdów seniorzy mogli korzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich programów oraz niższej niż w pozostałych przypadkach ceny.

Równie popularna jak oferty biur podróży staje się samoorganizacja seniorów, którzy w ramach zakładanych stowarzyszeń, tzw. klubów seniora, organizują wycieczki dla członków grup. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów przygotowuje wycieczki nawet kilkunastodniowe już od 40 zł za dzień. Atrakcyjną ofertę wyjazdów dla seniorów znaleźć można także na stronach internetowych poszczególnych klubów. Na uwagę zasługuje choćby harmonogram przedstawiony na stronie Wrocławskiego Centrum Seniora.

Doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu są również sanatoria. Położone w ciekawych miejscach jak Duszniki Zdrój czy Jastarnia, oprócz swoich funkcji leczniczych czy rehabilitacyjnych pełnią również rolę ośrodków wypoczynkowych. W ramach turnusów seniorzy korzystać mogą w wielu przypadkach z ciekawej oferty programowej jak zajęcia na basenie, spacery czy wyprawy rowerowe. Dodatkowym atutem wyjazdów sanatoryjnych jest możliwość otrzymania dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
podróże, rozrywka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Wczasy dla seniorów na wyciągnięcie ręki

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!