reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Sanatoria: Ciechocinek

(2010-05-19)

Ciechocinek nie bez powodu nazywany jest Perłą Uzdrowisk Polskich, to jedno z najpopularniejszych miast uzdrowiskowych w Polsce.


Mapa Polski -  CiechocinekPołożony jest w województwie kujawsko - pomorskim w Kotlinie Toruńskiej w dolinie Wisły. Ciechocinek to miasto typowo uzdrowiskowe, przemysł praktycznie nie występuje. Wielu kuracjuszy przyjeżdża tu w celu leczenia chorób narządów ruchu, reumatycznych, ortopedyczno- urazowych, kobiecych, układu oddechowego, nerwowego i krążenia. W mieście znajduje się wiele sanatoriów, prewentoriów, szpitali uzdrowiskowych, ośrodków wypoczynkowych, zakładów przyrodoleczniczych, pijalni wód, hoteli, restauracji.

 

Atrakcje:

W części uzdrowiskowej znajduje się Park Zdrojowy założony w latach 1875 - 1876, jego twórcą był Hipolit Cybulski. Mieszczą się w nim liczne gatunki drzew i krzewów, rosną w nim m. in. kłęk kanadyjski, korkowiec amurski, miłorząb dwuklapowy. W centrum parku znajduje się muszla koncertowa zaprojektowana przez Pawła Feddersa jako estrada koncertowa. Wykonana jest w nietypowym dla miasta stylu, góralskim. Przez całe lato muszla tętni życiem. Nie można przy tym zapomnieć, że w Parku Zdrojowym mieści się Pijalnia Wód Mineralnych, powstała w latach 1880-1881 wg projektu Edwarda Cichockiego.

 

W centrum Ciechocinka zobaczymy słynną fontannę „Grzybek", wykona została w kształcie grzyba, w roku 1926 przez Jerzego Raczyńskiego. Jej głębokość wynosi 414 metrów odwiertu solanki. Pełni on nie tylko funkcje atrakcji ale również leczniczą. Jest naturalnym inhalatorium, gdzie kuracjusze odpoczywając wdychają bogate w cząsteczki jodu powietrze.

 

Będąc w Ciechocinku koniecznie trzeba wybrać się na spacer wzdłuż ulicy Nieszawskiej. W roku 1934 Zygmunt Hellwig zaprojektował tu ciąg spacerowy. Na całej długości obsadzony jest kobiercem kwiatów. Przed dawnymi Łazienkami III, na całej szerokości zieleńca zobaczymy dywan kwiatowy, który zmienia się co roku.

 

Sanatoria w Ciechocinku:

 

 • Sanatorium "Dom Zdrojowy" - Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A.

szczyci się ponad 170-letnią tradycją w prowadzeniu działalności z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego. Zajmuje się rehabilitacją, profilaktyką, a także organizowaniem turnusów rehabilitacyjnych dla osób z dofinansowaniem PCPR. Zajmuje się również wytwarzaniem na bazie naturalnych surowców produktów zdrojowych: wody mineralnej "Krystynka" i "Ciechocinka", szlamu i ługu leczniczego oraz soli jadalnej.

Koszt pok. 1 os., 160 - 190 zł, pok. 2 os., 145- 170 zł ( cena za osobę, zależy od sezonu, cennik na roku 2010)

 

 • Sanatorium "Gracja"

Deptak w Ciechocinkupołożone jest w pobliżu centrum Ciechocinka, niedaleko od słynnego ciechocińskiego deptaka. Tuż obok budynku znajduje się zabytkowy Park Sosnowy, a sam obiekt otoczony jest sanatoryjnym ogrodem.

Proponowane są między innymi: kąpiele (solankowe, perełkowe i kwasowęglowe), masaże (suche i mokre), inhalacje (solankowe, z olejkami i lekarstwami), gimnastykę (indywidualną i zespołową), krioterapię, okłady, ćwiczenia w basenie, zabiegi elektryczne, leser, magnetron i inne.

Koszt pok. 1 os., 90,- zł, pok 2 os., 125- zł ( cena od osoby, cennik na rok 2010)

 

 • Sanatorium "Julianówka"

zaprasza osoby chore, a także chcące zregenerować swoje siły. Działalność swoją sanatorium prowadzi przez cały rok, posiada wpis do Rejestru Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych.

Koszt pok. 2 os., 97- 141 zł, pok 3 os., 90- 131 zł ( cena za osobę, zależy od sezonu, cennik na roku 2010)

 

 • Sanatorium MSWiA "Orion"

położone jest w centrum uzdrowiska Ciechocinek, zaledwie 50 metrów od zabytkowych Tężni, w sąsiedztwie przepięknych parków: Zdrojowego i Tężniowego. Niedaleko znajduje się również dworzec PKP i PKS (150m). Oferuje: Basen solankowy z hydromasażem, przeciwprądami oraz kaskadą wodną, Siłownię wyposażona w Atlas, Rower, Bieżnię, Wiosła, Crosstrainer. sale relaksacyjna z fotelami do masażu.

Koszt pok. 1 os., 105-120 zł, pok 2 os., 100- 110 zł ( cena za osobę, zależy od sezonu, cennik na roku 2010)

 

 • Sanatorium Uzdrowiskowe "Krystynka"

Specjalizuje się w leczeniu narządu ruchu, schorzeń reumatologicznych, schorzeń geriatrycznych i laryngologicznych. Rehabilitujemy osoby po udarach ze zmianami neurologicznymi, niedowładem kończyn, chorobami zwyrodnieniowymi i przemiany materii.

Koszt pok. 1 os., 120-170 zł ,pok 2 os., 90- 140 zł ( cena za osobę, zależy od sezonu, cennik na roku 2010)

 

 • Sanatorium Uzdrowiskowe "Promień"położone jest w pobliżu Parku Sosnowego.

Specjalizuje się w leczeniu szeregu dolegliwości, a szczególnie: schorzenia reumatyczne, zwyrodnienia kręgosłupa, niedowłady kończyn, rehabilitacja po wypadkach i operacjach na narządach ruchu (masaż wibracyjny, klasyczny, podwodny, masaż wirowy rąk i nóg, kąpiele solankowe i pasta borowinowa, krioterapia, kinezyterapia i fizykoterapia), choroby naczyń krwionośnych, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca i zaburzenia czynnościowe układu krążenia, stany po udarowe z następstwami neurologicznymi (kąpiel 4-komorowa, kąpiel perełkowa, gimnastyka kardiologiczna, masaż podwodny, masaż wirowy rąk i nóg, fizykoterapia)

Koszt pok. 1 os., 100-140 zł ,pok 2 os., 90- 120 zł ( cena za osobę, zależy od sezonu, cennik na roku 2010)

 

 • Sanatorium Uzdrowiskowe "Sanvit"

specjalizuje się w leczeniu chorób układu krążenia, chorzeń narządu ruchu ,schorzeń układu oddechowego ,chorób układu nerwowego.

Koszt

pok. 1 os., 115-150 zł ,pok 2 os., 110- 125 zł ( cena za osobę, zależy od sezonu, cennik na roku 2010)

 

 • Sanatorium Uzdrowiskowe ZNPS

głównie zajmuje się leczeniem choroby wieńcowej, stanów po przebytym zawale serca, nadciśnienia tętniczego w I i II okresie, miażdżycowego stwardnienia tętnic kończyn. Sanatorium posiada także własną bibliotekę z ponad 5-tysięcznym zbiorem książek, strzeżony parking oraz korty tenisowe.

Koszt pok. 1 os., 125zł ,pok 2 os., 95- 100 zł ( cena za osobę, zależy od sezonu, cennik na roku 2010)

 

 


 

W Ciechocinku znajdują się również Ośrodki Leczniczo- Rehabilitacyjne oraz Szpitale Uzdrowiskowe

 

 • "Eden" Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny PZN

pierwszy obiektem w kraju, który posiadał i posiada jednocześnie grotę solną z generatorem decydującą o właściwościach leczniczych, własną tężnię w przepięknym, ogrodzie, 1 osobową kriokomorę i mini centrum SPA

Koszt pok. 1 os., 1610 - 1960zł ,pok 2 os., 1400- 1750 zł ( cena za turnus 14 dniowy za osobę, zależy od sezonu, cennik na roku 2010)

 

 • 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny

 

zapewnia leczenie w oddziałach: wczesnej rehabilitacji kardiologicznej ,kobiet po mastektomii CORO (eliminowanie czynników ryzyka choroby niedokrwiennej serca), schorzeń układu krążenia, laryngologicznym neurologicznym, chorób dzieci

Koszt pok. 1 os., 130 - 150zł ,pok 2 os., 100 - 125 zł ( cena za osobę, zależy od sezonu, cennik na roku 2010)

 

 • Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy

leczy w szczególności schorzenia: narządu ruchu, reumatyczne, pourazowe, układu nerwowego, górnych dróg oddechowych, układu krążenia

Koszt pok. 1 os., 144 - 169zł ,pok 2 os., 106 - 129 zł ( cena za osobę, zależy od sezonu, cennik na rok 2010)

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
Cykl sanatoria, aktywność seniora, choroby, medycyna, podróże, sanatoria, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Sanatoria: Ciechocinek
2012-08-30 | 18:17:13

Wrociłam właśnie z Ciechocinka.Miasteczko typowo uzdrowiskowe.Bylam w sanatorium Zdrowie przy ulicy Piłsuckiego.Strona internetowa oraz wstępna rozmowa z recepcją bardzo zachęcające.Po przyjeżdzie spotkało mnie duże rozczarowanie.Częsc budynku w fazie przygotowań do remontu jest oferowana do zamieszkania.Takiego stanu oczywiscie nie zobaczymy na stronie internetowej a recepcja oferuje wszystkie pokoje w najwyzszym standarcie.Rekompensatą były zabiegi i mam nadzieje,że będe mogła cieszyc sie ich efektem.Prosze zatem rozważyc wyjazd do sanatorium Zdrowie. Więcej

2011-01-23 | 13:51:19

szkoda ze nigdzie nie mozna sie dowiedziec jakie sa ceny za kompleksowe uslugi sanatoryjne lacznie z zabiegami i zakwaterowaniem z wyzywieniem Więcej