reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Finanse

Poczta zapłaci za spóźnione listy?

(2010-08-06)

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) chce zmusić Pocztę Polską do wypłacenia rekompensat za niedostarczone na czas przesyłki. Okazuje się, że Poczta odrzuca rocznie ponad 77 procent reklamacji niezadowolonych klientów.

 

W 2009 roku do Poczty Polskiej wpłynęło aż 220 tysięcy skarg na źle wykonane usługi, ale niemal 78 procent z nich zostało uznane za bezzasadne i odrzucone. Teraz sprawą pocztowych spóźnień chce się zająć UKE, który uważa, że wypłacane przez Pocztę rekompensaty są zbyt niskie.

 

Jak podała "Rzeczpospolita”, u konkurencyjnych, małych operatorów pocztowych, około 70 procent reklamacji załatwiana jest pozytywnie dla klienta. Klienci Poczty Polskiej skarżą się przede wszystkim na duże opóźnienia w dostarczaniu przesyłek przez Pocztę Polską, a prawo do reklamacji mamy tylko w przypadku przesyłek z gwarantowanym terminem doręczenia. Dlatego UKE chce rozszerzenia odpowiedzialności Poczty tak, by zwracała ona różnicę ceny między przesyłka priorytetową a zwykłą, w przypadku gdy nie dotarła ona na czas.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
finanse, pieniądze

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Poczta zapłaci za spóźnione listy?
2010-08-11 | 14:42:37

U mnie listonosz nawet nie nosi przesyłek poleconych i paczek. Za ciężko mu wejść na górę, za dużo czasu by to zajęło. Lepiej generować olbrzymie kolejki na poczcie. Więcej