reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Turystyka i rekreacja

Jak skutecznie wysłać pozdrowienia z wakacji

(2010-07-07)

Poczta Polska przygotowała zestaw specjalnych porad, dla urlopowiczów wysyłających pocztówki z wakacji. Okazuje się bowiem, że nie tylko źle podany adres ale też dodatki do koperty w postaci piasku czy muszelek mogą sprawić, że list przyjdzie, kiedy my dawno wrócimy z wypoczynku.

 

Wakacje to czas, kiedy za wysyłanie pocztówek i listów biorą się osoby, które zwykle tego nie robią. Dlatego też Poczta Polska przygotowała zalecenie, które pozwolą tym przesyłkom dotrzeć na czas.

Przed wyjazdem na wakacje możemy skorzystać z możliwości zostawienia na poczcie zgody na to, by wysłane do nas listy polecone listonosz wrzucił bezpośrednio do naszej skrzynki bez pozostawiania awiza. Nie dotyczy to jednak przesyłek za potwierdzeniem odbioru.

Pocztowcy przypominają o prawidłowych adresowaniu, przede wszystkim podawaniu kodów pocztowych. Nasze pocztówki mogą być opóźnione również przez niewyraźnie napisany adres, którego nie mogą odczytać maszyny sortujące. Ale największe problemy zdarzają się z listami wysyłanymi przez dzieci z kolonii. Często zdarza się, że maluchy wkładają do kopert muszle i piasek, które mogą uszkodzić maszyny.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
podróże, pomoc

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Jak skutecznie wysłać pozdrowienia z wakacji

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!