reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Choroby

Place zabaw dla Seniorów

(2010-11-27)

Place zabaw dla seniorówU nas są nowością, w Anglii cieszą się zainteresowaniem już  kilka dobrych lat. Place zabaw dla seniorów to niebanalny sposób na aktywne spędzenie czasu.

 

Pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce powstało w Poznaniu. Zagospodarowano teren, na którym postawiono maszyny takie jak prasa nożna czy wioślarz. To po prostu siłownia na wolnym powietrzu, bez żadnych opłat.

 

Ćwiczenia na przyrządach mają służyć poprawieniu kondycji, relaksacji i przede wszystkim dobrej zabawie. Zachęcenie starszych osób do aktywności ruchowej poprzez dobrą zabawę wydaje się być doskonałym pomysłem, przy tym spełnia także rolę towarzyską. Jest to alternatywa dla klasycznych siłowni, które  zdarzają się onieśmielać osoby w podeszłym wieku.

 

Wprowadzenie pomysłu do Polski będzie też dobrym sposobem na zerwanie ze stereotypami starości, nudnej, zamkniętej jedynie w domu seniora, spędzającego dnie przed TV. To doskonała idea dla wszystkich aktywnych osób starszych, którzy czekają na powstanie takich  miejsc.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, sport, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Place zabaw dla Seniorów

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!