reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Gadżety

Dobra obudowa do komputer: jak wybrać?

(2010-03-13)

Dla każdego laika zakup nowej obudowy do komputera to duże wyzwanie. Przed podjęciem decyzji warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę. Firma iBox przygotowała cztery wskazówki, które na pewno ułatwią wybór odpowiedniego sprzętu.

Dobry komputer powinien nie tylko ładnie wyglądać, ale także być funkcjonalny i praktyczny. Dziś na rynku można znaleźć wiele propozycji. Jedne firmy zwracają większą uwagę na design obudowy, inne na wygodę użytkowania danego sprzętu. Co jest ważniejsze – design, czy specyfikacja techniczna?

Wskazówka 1

Przed zakupem należy pamiętać, że czasem bardzo fantazyjne konstrukcje mogą okazać się po prostu nie praktyczne. Najczęściej jest to związane z niemożnością zainstalowania większych kart graficznych czy podpięciem kolejnych dysków. Równie często okazuje się, że dołączone wentylatory są zbyt głośne, a ich wymiana jest niemożliwa z uwagi na niedopasowanie rozmiarów. Cały panel zewnętrzny chociaż wygląda oryginalnie, może okazać się zwykłą, plastikową nakładką, która nie niesie z sobą żadnej konkretnej wartości. Dlatego, nie warto wybierać obudowy sugerując się tylko i wyłącznie jej designem. Należy zwrócić szczególną uwagę na możliwość późniejszego wmontowania dodatkowych elementów wewnętrznych.

Wskazówka 2

Głośno pracujący komputer może osiągać poziom dźwięku nawet do 35 decybeli, co jest niezwykle męczące w codziennej pracy. W dłuższej perspektywie może to doprowadzić do regularnych bólów głowy. Dlatego przy zakupie nowej obudowy warto zwrócić uwagę na poziom dźwięku pracującego komputera. Pamiętając, że konstrukcja powinna zatrzymać (wytłumić) w swoim wnętrzu wszelkie odgłosy zamontowanego sprzętu, powinniśmy szczególnie uważnie przyjrzeć się materiałowi, z którego jest wykonana. W praktyce często okazuję się, że najlepszym rozwiązaniem będzie model z grubej blachy. Cienkie mogą nie spełnić naszych oczekiwań. Nie zapewniają dostatecznej izolacji akustycznej, a przez to wpadają w rezonans, czego skutkiem jest głośna praca komputera. Dlatego model zbudowany z solidnego materiału i dobrze zaplanowanymi otworami wentylacyjnymi powinien skutecznie go wyciszyć.

Wskazówka 3

Pamiętając, że obudowy nie zmienia się co tydzień, powinniśmy wziąć pod uwagę także ewentualne, późniejsze „komputerowe” zakupy. Często decydujemy się na zakup nowatorskiej obudowy. Po upływie jakiegoś czasu chcemy dokupić lub zmienić w naszym komputerze podzespoły, ale okazuje się, że nasza obudowa nie przewiduje na niego miejsca. W obliczu takiej sytuacji watro być nieco bardziej przewidującym.

Wskazówka 4

Kolejnym elementem, którego nie sposób pominąć, jest sama ergonomia związana z użytkowaniem i pracą na komputerze. Wejścia USB, czy gniazda mikrofonowo-słuchawkowe umieszczone z przodu obudowy na co dzień bardzo ułatwiają życie. Umożliwiają szybkie i wygodne podłączenie sprzętu bez potrzeby wyjmowania całej konstrukcji z szafki czy biurka.

iBOX

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
technologia, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Dobra obudowa do komputer: jak wybrać?

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!