reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Niezdrowa dieta przyczyną alergii

(2010-08-05)

Tzw. "śmieciowe jedzenie” i dieta bogata w tłuszcze to przyczyny coraz szerszego występowania alergii. Naukowcy z Włoch odkryli dowód na to, że czerwone mięso, cukier i tłuszcze, w które obfituje nasza dieta, powodują zmniejszenie liczby zdrowych bakterii w naszych organizmach.

 

Niezdrowa dieta przyczyną alergiiNowe badanie, przeprowadzone przez dra. Paolo Lionettiego z Uniwersytetu Florenckiego, miało za zadanie porównanie diety dzieci mieszkających we Florencji we Włoszech oraz w małej wiosce w Burkina Faso.

 

Dzieci z Afryki, które jadły posiłki przypominające te jedzone w tych rejonach od tysięcy klat (głównie zboża, czarna fasola i warzywa) miały dużo mniejszy odsetek mikroorganizmów związanych z otyłością i jednocześnie dużo więcej kwasów tłuszczowych chroniących przed zapaleniem. Dieta włoskich dzieci zawierała dużo więcej tłuszczów, cukrów i mięsa.

 

Według autora badań, różnice między bakteriami w jelitach dzieci włoskich i afrykańskich, można wytłumaczyć dietą, na którą z kolei wpływają środowisko etniczne, warunki sanitarne, klimat czy położenie geograficzne.

 

To nowe spojrzenie na problem narastający problem alergii, które dotyczą coraz większej liczby dzieci w krajach zachodnich. W ciągu ostatnich 20 lat aż trzykrotnie wzrosła liczba osób cierpiących na alergie.

 

Wielu naukowców stoi na stanowisku, ze winę za taki stan rzeczy ponosi współczesna obsesja człowieka na punkcie higieny. Coraz więcej osób, w opiece nad dziećmi zachowuje się tak, jakby chciało izolować je od środowiska zewnętrznego, tymczasem część lekarzy uważa, że kontakt z zarazkami i brudem w pierwszych latach życia ma duże znaczenie dla zdrowia układu immunologicznego. Teraz okazuje się, że dla naszej odporności kluczowe znaczenie ma też dieta.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, dzieci, kuchnia, medycyna, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Niezdrowa dieta przyczyną alergii

Ludzie opamiętajcie się! NAdmierne mycie rąk, czyszczenie wcale nie doprowadza do lepszego stanu zdrowia. W wielu przypadkach jest to efekt odwrotny. Czy Wy w ogóle macie pojęcie ile milionów drobnych organizmów żyje na naszej skórze? To są miliony i bez nich nie moglibyśmy żyć. Kojarzycie film Wojna Światów? Tam było bardzo dobrze opowiedziane jak to bakterie (malutkie istoty) zwalczyły najeźdzców z kosmosu. Bakterie w brew powszechnej opinii spoleczenstwa sa pozyteczne. Oczywiście, nie wszystkie, ale znaczna część z nich. Więcej