reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Finanse

230 tysięcy japońskich stulatków wyparowało

(2010-09-13)

Długowieczność Japończyków poddana w wątpliwość! Okazuje się, że ponad 230 tysięcy osób, wpisanych na listę stulatków, albo od kilkudziesięciu lat nie żyje albo zniknęło.

 

Niektórzy z nich mogli nawet zginąć w czasie II wojny światowej. W japońskich aktach musiał panować niemały bałagan, jeśli dopiero teraz wyszło to na jaw.

 

Po dokładnym przejrzeniu rejestrów okazało się, że ponad 230 tysięcy Japończyków powyżej setnego roku życia od dawna nie żyje, albo nie wiadomo, co się z nimi stało. Władze podejrzewają, że mogli oni nie informując nikogo, wyemigrować z kraju lub ich rodziny nie zgłosiły faktu ich śmierci.

 

Właśnie po odkryciu w sierpniu drastycznych przypadków tego ostatniego, urzędnicy postanowili sprawdzić akta. Kiedy chcieli złożyć życzenia pewnemu 111-latkowi, okazało się, ze ten od 30 lat nie żyje, a w jego łóżku leżą jego zwłoki. Rodzina przez wszystkie te lata pobierała emeryturę nieboszczyka.

 

Co ciekawe, w japońskim spisie stulatków znajdowało się niemal tysiąc osób, które miałyby dziś prawie 150 lat. Po dokładnym przeanalizowaniu dokumentów i poszukiwaniach stulatków, rząd zarządził wykreślenie z akt osób, które miałyby dziś ponad 120 lat, których nie udało się odnaleźć.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
choroby, finanse, gospodarka światowa, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości 230 tysięcy japońskich stulatków wyparowało
RE: A.S. / autor: cynik
2010-09-13 | 12:51:19

ale się ubawiłem A.S. z twojego komentarza ;))))) Więcej

A w Polsce emerytura taka niska, że się nawet trupów w wersalce nie opłaca trzymać. Jak widać wszystko ma swoje dobre strony. Więcej