reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Gadżety

Japoński koncern wypuszcza komputer dla seniorów

(2010-07-28)

Gadżetów zaprojektowanych specjalnie z myślą o osobach starszych przybywa. Tym razem japońskie Fujitsu wprowadza na rynek komputer dla seniora, właśnie zaprezentowany w Tokio. I liczy na wielki sukces.

 

Japoński koncern wypuszcza komputer dla seniorówFujitsu ma nadzieję, że jego raku-raku pasokon (super łatwe komputery) powtórzą sukces telefonów komórkowych dla seniorów, które w Japonii kupiło ponad 9 milionów osób.

 

Czym komputer dla seniora różni się od zwykłego? Otóż posiada klawisze, specjalne menu i funkcje zaprojektowane pod kątem potrzeb osób powyżej 60. roku życia. W Japonii to ogromny rynek. Osoby po 60-ce to aż 30 procent tamtejszego społeczeństwa.

 

Firma ma szanse trafić ze swoim produktem, o ile okaże się rzeczywiście tak funkcjonalny jak zapewnia, na podatny grunt. Według ich danych tylko 34 procent starszych osób ma w domu komputer, podczas gdy wśród osób w wieku 20-59 lat aż 81 procent.

 

Komputer dla seniora wyposażony jest w ekran dotykowy, na którym znajdują się duże ikony. Konieczność używania myszki została ograniczona do minimum, większość funkcji można uruchomić dotykając ekranu. Również sama klawiatura jest dużo czytelniejsza od tradycyjnej.

 

Fujitsu marzy o tym, by jego komputer powtórzył sukces tzw. raku-raku phones – prostych telefonów dla seniorów, z których w Japonii korzysta połowa osób po 60. roku życia. Teraz tylko czekać aż kolejne firmy wpadną na podobny pomysł. W końcu im większa konkurencja, tym projektanci takich urządzeń bardziej się starają.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, rozrywka, technologia, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Japoński koncern wypuszcza komputer dla seniorów

Uwazam,ze to trafione.Chcialabym komputer dla mojej mamy,starszej pani-latwy w obsludze,w sumie potrzebny bylby do skype'a,gadu-gadu,zdjec,ewentualnie do serfowania w internecie w razie takiej potrzeby(informacje).W Stanach dziala firma o nzawie Presto,mozna u nich zakupic urzadzenie do odbioru maili(drukujace),podlaczone do gniazdka telefonicznego.Ja np wysylam maila do mamy przypominajcego o róznych sprawach,lub rysunek wnuczki itd i po chwili adresat "odbiera" wydrukowana tresc.Super.Niestety -tylko w Stanach.A moze jest cos takiego w Polsce? Więcej

Komórki dla seniorów odniosły sukces to prawda. Komputery moim zdaniem nie będa aż tak popularne. Jezeli ktoś używał komputera to będzie potrafił go obsługiwać, a jak nie to nawet nie będzie odczuwał takiej potrzeby. Telefon ma służyć do kontaktu z innymi osobami. Komputer głownie zaś do pracy. Po za tym ja używam normalnego telefonu bez upraszczania :) Pozdrawiam wszystkich. Więcej