reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Edukacja

Z wiekiem jesteśmy mądrzejsi

(2010-07-09)

Według amerykańskich naukowców teoria jakoby człowiek był w pełni swoich intelektualnych możliwości między 20 a 30 rokiem życia jest nie do końca prawdziwa. Okazuje się, że człowiek naprawdę wraz z upływem lat staje się coraz mądrzejszy.

 

Z wiekiem stajemy się mądrzejsiMa za to odpowiadać odporność mózgów starszych osób na dopaminę, która odpowiada za podejmowanie impulsywnych decyzji. Odkrycie dokonane przez badaczy z nowojorskiej akademii medycznej Mount Sinai sugeruje, że osoby starsze mają większą zdolność do podejmowania racjonalnych decyzji.

Co więcej, pomaga im w tym również doświadczenie życiowe. Pomimo że komórki nerwowe w późniejszym wieku funkcjonują wolniej, ludzie starsi często szybciej rozwiązują poważne i trudne problemy, ponieważ potrafią korzystać z różnych zasobów myślowych.

Wraz z wiekiem poprawiają się umiejętności interpersonalne człowieka, inteligencja emocjonalna a także słownictwo. Poza tym, mimo że z późniejszym etapie życia możemy mieć problemy z pamięcią krótkotrwałą i zdolnościom rozumowania, nasza pamięć długotrwała nie ulega żadnym zmianom.

Zdaniem amerykańskich naukowców im jesteśmy starsi, tym jesteśmy mądrzejszi. Mimo że powszechnie uważa się, że największe możliwości intelektualne mamy w wieku 20-30 lat, tak naprawdę myślimy sprawniej i racjonalniej kiedy jesteśmy w starszym wieku.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
nauka, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Z wiekiem jesteśmy mądrzejsi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!