reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Gadżety

Tenis w techologii 3D

(2010-05-28)

Dwie sławy, jeden projekt, Panasonic wraz z Eurosportem zaprezentowali transmisję French Open na kortach Rolanda Garrosa w technologii 3 D.

Transmisja nadawana jest w rozdzielczości Full HD za pomocą specjalnych okularów, widz ma okazję zobaczyć tenis jako ciekawszy sport, w którym gra nabiera głębi.

Sama technologia 3 D jest rewelacyjna, ale żeby zrobić dobry powalający wszystkich widzów na kolana film bądź wydarzenie trzeba myśleć w 3D. Operatorzy filmowi mają nie lada wyzwanie muszą przestawić swój tok myślenia z 2D na 3 D. Realizatorzy za każdym razem muszą mieć na uwadze widza. Koniecznością jest tak pokazać scenę, aby zachęcić go do oglądania. Oczywiście w transmisjach na żywo trudno tego dokonać.

  Trudno nie zgodzić się z twierdzeniem, iż obrazy, które są tworzone „do widza", a nie „od widza" są dużo lepsze. Oglądając tenis w jakości 3D masz nieustanne wrażenie, że piłka tenisowa lecąca z dużą prędkością zaraz Ciebie trafi, dlatego każdy kibic odruchowo się odchyla. Dlatego trójwymiar musi wciągać widza w ekran. Wniosek z tego taki, że najlepiej sprawdzają się dynamiczne filmy akcji. Jeżeli twórcy filmu zapewniają tylko trójwymiarowy obraz, który nie przyciąga uwagi widza to po chwili nasz wzrok się przyzwyczai i nie zobaczy w tym nic dziwnego.

 Jakie inne sporty zobaczymy w 3D?

Zapewne piłkę nożną ta dyscyplina sportowa byłaby ciekawsza niż tenis. Jest grą bardziej dynamiczną, w przeciwieństwie do już zaprezentowanego, który cechuje się statycznością. Tworzenie sportu w trójwymiarze jest problemem, relacja jest przekazywana w 3 D, ale mentalnie nadal w 2D. Należy poświęcić więcej uwagi na dopracowanie szczegółów, ujęć twarzą w twarz, błyskawicznych cięć. Sukces filmów i transmisji sportowych w trójwymiarze zatem zależy tylko od jednego, porzucenia starego myślenia i zaczęcia myśleć w trójwymiarze.

Panasonic i Eurosport umożliwiają nam obejrzenia turnieju tenisowego French Open Roland Garros, który transmitowany jest na żywo w 3D. Eurosport przekazuje sygnał trojwymiarowy za pośrednictwem satelitów do telewizorów plazmowych 3D Panasonic VT20 . W sklepach Saturn i Media Markt w całej Polsce możesz zobaczyć tenis w 3D

 

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
sport, technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Tenis w techologii 3D

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!