reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Technologia

Telefony komórkowe też będą miały 3D

(2010-07-07)

Twórcy niewymagającej specjalnych okularów technologii 3D chcą w najbliższej przyszłości zacząć instalować technologię trójwymiaru w przenośnych urządzeniach, w tym w komórkach.

 

 

Technologia 3D dla telefonów komórkowych została opracowana przez Michaela Mehrle, amerykańskiego wynalazcę. Zainteresował on swoim pomysłem reżysera Randala Kleisera, twórce znanych hitów lat 70. "Grease" oraz "Błękitnej Laguny", wielkiego orędownika systemów trójwymiarowych.

Panowie, wraz z kilkoma innymi wspólnikami, założyli już firmę nazwaną CubicVue i próbują zainteresować technologią 3D na urządzenia przenośne, producentów sprzętu. W tej chwili trwają poszukiwania partnerów biznesowych, którzy byliby zainteresowani w produkcji i dystrybucji tej technologii. Celem Mehrlego i Kleisera jest wprowadzenie wyposażonych w nią produktów na rynek jeszcze przed końcem roku i to tak, by mogły kosztować mniej niż 50 dolarów.

W wielkim skrócie, technologia 3D na komórki polega na umieszczeniu na nich kawałka plastiku z cienkimi liniami koloru, który wysyła jeden obraz do każdego oka osobno. W ten sposób to wyświetlacz nosi okulary do oglądania trójwymiaru zamiast człowieka.

Technologia ta wykorzystuje kolorowy filtr, który może być wbudowany w kieszonkowe urządzenie lub umieszczony jako górna warstwa na ekranie o dowolnym rozmiarze. Może być już w niedalekiej przyszłości wykorzystana nie tylko w telefonach komórkowych, ale również w tabletach, konsolach, odtwarzaczach mp3 oraz innych, przenośnych sprzętach z płaskim ekranem. Pewnie nie będziemy musieli długo czekać, aż pojawi się w ofercie producentów komórek.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
rozrywka, technologia, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Telefony komórkowe też będą miały 3D

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!