reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Sport

Siłownie z parkach. Specjalnie dla seniorów

(2010-07-28)

Na dwóch placach w Poznaniu staną specjalne sprzęty do ćwiczeń dla seniorów. To druga tego typu otwarta siłownia w Polsce. Fitnessowe parki dla osób starszych obecne są już od lat w europie Zachodniej.

 

Siłownie z parkach. Specjalnie dla seniorówPomysłodawczynią budowy siłowni dla seniorów na poznańskich placach jest radna Barbara Nowaczyk – Gajdzińska. Pierwsze sprzęty do ćwiczeń mają stanąć jesienią w parku na osiedlu Bolesława Chrobrego.

 

Na placu staną takie sprzęty jak: wioślarz, orbitek, twister czy prasa nożna. Obok ustawione zostaną także stoliki do gry w szachy. Na bazie tych urządzeń ma odbywać się zresztą zorganizowana terapia ruchowa dla osób starszych.

 

Plac – siłownia dla seniorów, podobny jak ten, który jesienią stanie w Poznaniu, istnieje już od ubiegłego roku w Szczecinie. Pięć urządzeń, które tam stanęło kosztowały około 17 tysięcy złotych, ale opłacało się je tam zamontować. Siłownia na osiedlu Zawadzkiego-Klonowica cieszy się wielką popularnością i to u wśród osób w rożnym wieku. Miasto ma niedługo postawić podobny plac w parku w innej części osiedla.

 

Pozostaje pytanie czy seniorzy nie będą się krępować ćwiczeń w parku. Część pewnie tak, ale patrząc na przykład Szczecina, można pokusić się o stwierdzenie, że i w Poznaniu siłownia spotka się z uznaniem starszych osób. Zresztą wielu seniorów korzysta z otwartych siłowni na świeżym powietrzu, które nie powstały specjalnie z myślą o nich. Tak jest np. we wrocławskim parku Skowronim, gdzie z takiej siłowni w głównej mierze korzystają seniorzy.

 

Parki fitness dla seniorów są od lat bardzo popularne w Anglii. W Londynie plac dla seniorów stoi w samym Hyde Parku, a w Manchesterze znajduje się od dwóch lat Older People's Play Area, który powstał z inspiracji podobnym miejscem w Niemczech.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
sport, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Siłownie z parkach. Specjalnie dla seniorów

Siłownia dla seniorów jest fajowa!!! Więcej

Witam! Siłownia dla seniorów istnieje i świetnie funkcjonuje na terenie Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu. Polecam tego rodzaju sprzęt!!! To świetna zabawa i zarazem usprawnianie fizyczne. Więcej

Siłownia już funkjonuje i cieszy się ogromnym zainteresowaniem od pierwszego dnia. Wykonał ją firma Outdoor Fitness Center z Przecławia. Gratulujemy pomysłu. Więcej