reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Miłość i związki

Seks po 50-ce. To nie musi być temat tabu

(2010-07-29)

Czy magiczna 50-ka oznacza, że musimy przejść na seksualną emeryturę? Czy czerpanie przyjemności z seksu zarezerwowane jest tylko dla młodych? Chyba żaden 50-latek z tym się nie zgodzi.

 

Seks po 50-ce. To nie musi być temat tabuJeszcze kilkadziesiąt lat temu seks osób w wieku średnim czy starszym był tematem szeroko omijanym i uznawanym za nieistniejący, bo w ogóle na temat seksu mówiło się raczej z pewnym zakłopotaniem. Nawet jeśli dotyczył osób młodych, a co dopiero babć i dziadków. Oni powinni bawić wnuki i zajmować się ogrodem a nie myśleć o igraszkach. W dzisiejszych czasach podejście do tematu seksu po 50-ce diametralnie się zmienia, bo nieco inni są też dzisiejsi seniorzy.

 

O tym jakie jest podejście do seksu osób po 50 roku życia możemy dowiedzieć się np. z raportu sporządzonego przez znanego seksuologa Zbigniewa Izdebskiego. Okazuje się, że aż 65 procent ankietowanych uważa, że seks ludzi w starszym wieku jest bardziej komfortowy, m.in. dlatego, ze nie muszą się oni bać niechcianej ciąży. Prawie tyle samo osób twierdzi, że osoby na emeryturze nie powinny zajmować się tylko wnukami, ale koncentrować się na swoich potrzebach i przyjemnościach.

 

Lepszy seks niż u niejednego 30-latka

 

Okazuje się też, że aż 73 procent Polaków uważa, że seks może być źródłem przyjemności w każdym wieku, a dla ponad połowy jest on najlepszym sposobem na zachowanie młodości.

 

Niestety seks seniorów wciąż jeszcze przez wielu ludzi, szczególnie młodych uważany jest za temat tabu, albo temat nieistniejący. Może dlatego, że dorosłym dzieciom ciężko wyobrazić sobie, że rodzice jeszcze „To” robią. Bywa jednak, że 50, 60 - latkowie mają bardziej udane życie erotyczne od swoich 30-letnich dzieci. Nic dziwnego, że tym ostatnim trudno ten fakt zaakceptować.

 

30, 40 - latkowie często są tak zabiegani, że nie mają ochoty ani czasu na zabawy w łóżku. Co innego, kiedy dzieci są już odchowane. Na emeryturze seks może być polem do nowych eksperymentów, nawet dla osób żyjących ze sobą już kilkadziesiąt lat, a wygląd zewnętrzny nie ma aż takiego znaczenia.

 

Aż 62 procent osób przebadanych przez profesora Izdebskiego uważa, że niedoskonałości urody nie przeszkadzają ludziom, między którymi istnieją intymne relacje. Miłość jest ważniejsza od wyglądu, który przez lata musi się zmieniać.

 

Możliwości już nie te

 

Starszy wiek nie oznacza, że już się nie chce, jednak możliwości często nie są już takie same jak niegdyś. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet. U panów winny jest spadek produkcji testosteronu, który postępuje już od 30 roku życia. 70-latek może mieć nawet o połowę mniej tego hormonu niż w czasach swojej młodości.

 

To właśnie spadek poziomu testosteronu odpowiada za problemy z erekcją. Na szczęście w dzisiejszych czasach na pomoc mężczyznom wychodzi nowoczesna medycyna. Od ponad 10 lat dostępne są na naszym rynku  różne leki pozwalające wyeliminować ten problem. Często jednak mężczyznom trudno jest się przyznać do swojego wstydliwego problemu lekarzowi. To błąd.

 

Aż 60 procent panów przyznaje zresztą, że problemy z erekcją negatywnie wpływają na ich samoocenę. U pań z kolei problemem jest menopauza. Wiąże się ona ze spadkiem libido, na który wpływ mają zarówno zmiany fizyczne jak i psychika, w tym brak akceptacji własnego ciała. Szczególnie problematyczne bywa to dla kobiet, które przeszły poważne zabiegi takie jak mastektomia czy usunięcie macicy.

 

Seks to zdrowie

 

Wiele osób po zawale, a przede wszystkim ich partnerzy obawiają się seksu. Pokutuje opinia, że uprawianie seksu może grozić śmiercią w czasie stosunku. Obawy te, w opinii lekarzy są jednak formułowane na wyrost, gdyż zdarza się to niezmiernie rzadko.

 

Lekarze wręcz namawiają do seksu, który pomaga zachować zdrowie, zarówno fizyczne jak i umysłowe. Poza tym buduje cenne, intymne relacje, które potrzebne są nam w każdym wieku.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, medycyna, miłość, seks, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Seks po 50-ce. To nie musi być temat tabu

Seks to zdrowie - każdy Wam to powie!
Niestety z nami facetami jest trochę jak z kobietami, jak mamy brak wytrysku to tak samo jak u kobiety nie występuje miesiączka. Jest to dość poważne zaburzenie często spotykane wśród doświadczonych samców :p Sam wytrysk nie musi pojawiać się w stosunku na samympoczątku, jednak ważne aby się pojawaił.
Dla normalnych gości stosunek bez wytrysku jest jak lizanie miodu przez szkło słoika... mija się całkowicie z sensem samego stosunku dającego rozkosz obydwojgu osób. Mało tego, takie sytuacje w dłuższej perspektyywie mogą spowodować długofalowe problemy z erekcją. Podsumowując - warto jest dbać o siebie - nasz organizm zawsze to docenia. Chłopaki pamiętajcieo tym. Wiktor Bruno Zawadiaka Więcej

Teraz seks jest cudny, wyważony i spełniony. W nowym związku, po śmierci kochsnego męża, też jest ślicznie. Najtrudniej było znaleźć KOGOS do kochania. Panowie są leniwi, już nie chce im się zalecać do nas. Ale My czekamy na tę, może już oststnią miłość.  Chcę dla NIego żyć i kochać. Jest cudnie. Pozdrawiam samotnych seniorów. Otwórzcie się! Więcej