reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Hobby

Książka "Komputer dla seniora" - reedycja

(2010-02-23)

Coraz więcej rzeczy z codziennego życia zmienia swoją postać z tej, do której się przyzwyczailiśmy, na bardziej zaawansowaną technologicznie. Nowe formy najczęściej mają lepszą jakość oraz są wygodniejsze niż tradycyjne. Dlatego też coraz mniej popularne są papierowe zdjęcia, które z czasem się niszczą, czy pisma urzędowe, które trzeba w całości przepisywać w wypadku pomyłki. Również tradycyjne formy komunikacji są wypierane przez elektroniczne odpowiedniki. Nie pozostawajmy więc w tyle i nie bójmy się komputera, ponieważ ominie nas wiele ciekawych i przydatnych rzeczy.

Obsługi komputera można się nauczyć w każdym wieku, bo nie jest to wcale takie trudne. Wystarczą precyzyjne wskazówki Komputer Świata, trochę samozaparcia i wolnego czasu. Zastosowania komputera można by wymieniać bardzo długo. Jednak w tym wydaniu Biblioteczki Komputer Świat skupił się na najbardziej przydatnych zastosowaniach tego wszechstronnego urządzenia. Na początek dowiemy się, do czego służą poszczególne elementy zestawu komputerowego oraz jak ich używać do sterowania komputerem. Następnie nauczymy się zasad prawidłowego pisania na klawiaturze komputera oraz wykonywania obliczeń przydatnych w domu.

Komputer Świat pokazuje również krok po kroku, jak przeglądać zdjęcia przy użyciu komputera, segregować je oraz poprawiać ich jakość. Nie zabrakło również informacji, jak uratować przed całkowitym zniszczeniem stare fotografie, nagrania muzyczne oraz filmy, przenosząc je właśnie do pamięci komputera. Na pewno słyszeliśmy również o internecie. Znajdziemy w nim wiele przydatnych informacji, ale internet może nam także służyć jako narzędzie do komunikacji z rodziną i znajomymi. O tym również przeczytamy w kolejnych rozdziałach książki.

Książka "Komputer dla seniora" jest dostępna w sprzedaży od 24 lutego w cenie detalicznej 13,90 zł. Na 104 stronach zostały szczegółowo opisane w poszczególnych rozdziałach takie zagadnienia, jak:

 1. Do czego przyda się nam komputer
 2. Jak zbudowany jest komputer
 3. Jak wprowadzić dane do komputera
 4. Włączamy komputer
 5. Podstawy pracy w Windows
 6. Piszemy teksty na komputerze
 7. Komputer - najlepszy kalkulator
 8. Zdjęcia na komputerze
 9. Odświeżamy stare pamiątki
 10. Wchodzimy do Internetu
 11. Komunikacja ze znajomymi
 12. Dla zapominalskich - kalendarz Google

Komputer Świat

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Książka "Komputer dla seniora" - reedycja

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!