reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Gadżety

Telefon dla seniora Trak CP-050

(2010-01-22)

W ofercie firmy Trak Electronics pojawił się nowy model telefonu komórkowego TRAK CP-050. Urządzenie jest łatwe w obsłudze (również dla mniej doświadczonych użytkowników), m.in. dzięki dużym przyciskom oraz podświetlanemu na bursztynowo ekranowi. Zostało ponadto wyposażone w czytnik kart pamięci, odtwarzacz plików muzycznych, latarkę oraz radio FM (działające bez potrzeby podłączania słuchawek).

Współczesne telefony komórkowe mają to do siebie, że ich producenci starają się je wyposażyć w możliwie największą liczbę funkcji. Oczywiście, dla niektórych użytkowników jest to rozwiązanie idealne - ale nie dla wszystkich. Część klientów - w tym m.in. osoby starsze, mniej doświadczone w obsłudze skomplikowanych urządzeń elektronicznych czy dzieci - ceni sobie produkty wygodne w użyciu i proste w obsłudze.

Stworzenie takiego urządzenia przyświecało producentowi telefonu TRAK CP-050. Podczas projektowania urządzenia nacisk położono przede wszystkim na wygodę użytkowania - stąd duże przyciski z wyraźnymi oznaczeniami, uproszczone menu czy monochromatyczny, jednoliniowy wyświetlacz o wysokim kontraście (co sprawia, że jest czytelny także w silnym słońcu). Na obudowie znajdziemy tylko naprawdę niezbędne przyciski i suwaki, które rozmieszczono tak, by z urządzenia można było korzystać jedną ręką.

Ciekawostką jest także umieszczony z tyłu obudowy telefonu przycisk SOS - użytkownik może go zaprogramować tak, by jego wciśnięcie powodowało automatyczny nawiązanie połączenia z wybranymi numerem (np. numerem bliskiej osoby czy telefonu alarmowego). Połączenia są realizowane jedno po drugim, wg ustalonej kolejności, aż któryś z numerów odpowie.

Nowy telefon Trak Electronics to również urządzenie multimedialne. Telefon ma wbudowany tuner radiowy, może więc pełnić funkcję przenośnego radia, przy czym programu można również słuchać za pośrednictwem wbudowanego głośnika. Telefon może też pełnić funkcję odtwarzacza muzycznego MP3 - należy nagrać wybrane piosenki na kartę pamięci microSD (CP-050 wyposażony jest w czytnik takich nośników).

Nowy model został także wyposażony we wbudowaną latarkę, która przyda się podczas szukania kluczy do samochodu na ciemnej ulicy lub awarii zasilania w mieszkaniu (latarka korzysta z energooszczędnej diody LED, więc może działać bardzo długo). Wszystkie dodatkowe funkcje bardzo łatwo włączyć - służą do tego wyprofilowane suwaki umieszczone z boku urządzenia (można nimi np. wyciszać telefon).

CP-050 wyposażony jest także w zestaw aplikacji, takich jak  zegar, budzik, kalendarz oraz kalkulator.

Telefon mierzy 104 x 49 x 15 mm i waży ok. 88 g (z baterią). Zastosowany w urządzeniu akumulator wystarcza na ok. 200 godzin czuwania i ok. 300 minut prowadzenia rozmowy. Warto dodać, że model CP-050 jest zgodny z akcesoriami w standardzie Nokia (pasują do niego m.in. ładowarka i zestaw słuchawkowy do Nokii).

Trak Electronics

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Telefon dla seniora Trak CP-050

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!