reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Leki

Przełom w walce z cukrzycą?

(2010-07-14)

Naukowcy z Indii poinformowali wczoraj, że dokonali ważnego przełomu w leczeniu cukrzycy. Dzięki ich innowacjom, chorzy będą musieli wstrzykiwać sobie insulinę nie codziennie a jedynie raz w miesiącu.

 

Przełom w walce z cukrzycą?Badacze z Narodowego Instytutu Immunologii w New Delhi z powodzeniem zakończyli testy laboratoryjne nowego leku, który powoli uwalnia insulinę do organizmu przez kilka tygodni lub nawet miesięcy.

W raporcie przedstawionym przez naukowców w amerykańskim czasopiśmie medycznym Proceedings of the National Academy of Sciences, można przeczytać, że stworzony w Indiach lek SIA II w trakcie testów potrafił utrzymać minimalny poziom insuliny w organizmie szczura aż przez ponad 120 dni.

Lek ten jest bardzo nowatorski, ale badania nad nim są jeszcze w bardzo wczesnym stadium. Przeprowadzono na razie tylko testy na zwierzętach. Nowy lek jest na razie w stadium prototypowym.

Jeśli planowane badania na ludziach przyniosą pożądane efekty i lek potwierdzi swoją skuteczność, może znacznie ułatwić życie osobom skazanym na przyjmowanie insuliny codziennie, a czasami nawet co kilka godzin..

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na całym świecie żyje ponad 220 milionów ludzi chorych na cukrzycę. Rocznie na tę chorobę umiera ponad milion osób.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, leki, medycyna, nauka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Przełom w walce z cukrzycą?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!