reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Nowości kinowe w październiku

(2015-10-16)

Pogoda za oknem coraz gorsza, dni znacznie krótsze, a co za tym idzie coraz mniej mamy okazji do spędzania wolnego czasu na zewnątrz. Wolne popołudnie możemy więc zagospodarować wybierając się do kina. W październiku czekają tam na nas bardzo ciekawe premiery.

Od 9 października na ekranach gości zapierający film Josephem Gordonem-Levittem w roli głównej „The walk. Sięgając Chmur”. To oparty na faktach dramat przedstawiający losy francuskiego artysty Philippa Petita, który w latach 70 przeszedł po linie między wieżowcami World Trade Center. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami mocnych wrażeń, możemy wybrać się do kina z wnukami na film animowany „Hotel Transylwania 2.” To zabawna opowieść o perypetiach wampirzej rodziny, która rozbawi do łez i starszych i tych najmłodszych.

Tydzień później obejrzeć będziemy mogli między innymi „Pakt z diabłem” czyli amerykański kryminał traktujący o dwóch mężczyznach, którzy spotykają się po latach i zaczynają prowadzić razem interesy, które kończą się jednym z największych skandali w dziejach Stanów Zjednoczonych. Ciekawą pozycją może okazać się także polsko-szwedzka produkcja „Obce Niebo”. To film obyczajowy o bardzo współczesnej tematyce. Opowiada historię małżeństwa polskich emigrantów żyjących w Szwecji. W wyniku przekrętu opieka społeczna odbiera im córkę.

ugotowany.jpg23 października do kin wchodzi interesujący film dla miłośników gotowania. To „Ugotowany”, czyli historia brytyjskiego kucharza, który z dawnymi znajomymi próbuje otworzyć najlepszą restaurację w Londynie.

Ci, którzy lubią w kinie poczuć dreszczyk strachu, mogą być zainteresowani nowym horrorem utrzymanym w wiktoriańskim klimacie, „Crimson Peak. Wzgórze Krwi.” Z pozoru banalna historia kobiety, która odkrywa, że jej mąż nie jest tym za kogo go uważała, rozwinie się w pasjonującą i przerażającą opowieść.

 

W tym miesiącu w kinie odnajdziemy ciekawe propozycje z wielu różnych gatunków. Każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i miło spędzić wolne jesienne popołudnie.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
rozrywka, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Nowości kinowe w październiku

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!