reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Wiktory 2015 rozdane!

(2015-03-31)

Wczoraj tj. 30 marca 2015r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa 30 gala rozdania Wiktorów. Tegoroczna impreza, podczas której prestiżowe nagrody otrzymują największe osobowości telewizyjne w Polsce została poprowadzona przez dziennikarza Krzysztofa Ziemca. Chcesz wiedzieć, kto otrzymał statuetkę? Zapoznaj się z kategoriami i wynikami!

 

 

 

 

Pierwsi zwycięzcy

Pierwszego Wiktora wieczoru w kategorii Dziennikarz roku otrzymała Arleta Bojke. Podczas odbioru statuetki dziennikarka nie kryła wzruszenia. W krótkim przemówieniu podziękowała wszystkim współpracownikom i osobom, które w nią wierzą. Nagroda w kategorii Aktor roku powędrowała do Tomasza Kota, który w ubiegłym roku wcielił się w postać kardiochirurga prof. Zbigniewa Religi. Natomiast Artystą sceny estradowej został piosenkarz Dawid Podsiadło. To już druga statuetka tego młodego artysty.

 

Przyznano dwie równorzędne nagrody!

Pozytywną informacją okazała się decyzja Telewizyjnej Akademii Wiktorów o przyznaniu dwóch równorzędnych nagród w dwóch kategoriach. Za Twórców roku uznano reżysera i scenarzystę Oskarowej „Idy” Pawła Pawlikowskiego oraz reżysera filmowego, teatralnego i operowego, Mariusza Trelińskiego. Z kolei Sportowcami roku zostali podwójny mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch i złoty medalista siatkarskich mistrzostw świata Mariusz Wlazły.

 

Dla kogo pozostałe statuetki?

Zachęcającą do poznawania niezwykłych kobiet dziennikarkę i podróżniczkę Martynę Wojciechowską uznano za Osobowość roku. Wiktora w kategorii Odkrycie roku z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymał trener reprezentacji Polski w siatkówce, Francuz Stephane Antiga. Osobowością nauki i kultury został prof. Henryk Skarżyński. Natomiast w kategorii Polityk roku statuetką uhonorowano Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Wiktor Publiczności trafił do aktora Cezarego Żaka, który od kilku lat wciela się w podwójną rolę senatora i księdza w serialu „Ranczo”.

 

Ale to jeszcze nie koniec …

Kapituła skutecznie podgrzała atmosferę przyznając aż pięć Super Wiktorów za całokształt twórczości. Nagrody otrzymali: reżyser i scenarzysta Krzysztof Zanussi, dziennikarze i publicyści Jacek Żakowski i Stefan Bratkowski, prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun oraz językoznawca prof. Jerzy Bralczyk.

 

Uczestnikom gali czas umilili polscy artyści – Kayah i Włodek Pawlik, którzy otworzyli ceremonię piosenką „I will survive” oraz akordeonista Marcin Wyrostek.

 

Czy wiesz, że…?

Wiktory są jednymi z najważniejszych nagród przyznawanych w Polsce dla największych osobowości dziennikarstwa, kultury, polityki, sportu oraz show biznesu. Rozdawane w 10 kategoriach, nieprzerwanie od 1985 roku na stałe wpisały się w kalendarz imprez. Organizatorem i pomysłodawcą plebiscytu oraz gali jest prezes firmy Media Corporation Józef Węgrzyn. Z kolei sama statuetka Wiktora została zaprojektowana i wykonana z brązu przez Andrzeja Renesa. Jednak to jeszcze nie wszystko! Super Wiktor jest dodatkowo pozłacany i można otrzymać go tylko jeden raz za całokształt twórczości. Kandydatów do nagród wybierają członkowie Telewizyjnej Akademii Wiktorów, czyli dotychczasowi laureaci statuetek, na których czele stoi Waldemar Dąbrowski wraz ze stacjami telewizyjnymi.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
rozrywka, telewizja, wydarzenia, znane postacie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Wiktory 2015 rozdane!

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!