reklama
Seniorzy są aktywniejsi seksualnie od seniorek (Komentarzy: 35)
Jakie podwyżki emerytur w 2011 roku? (Komentarzy: 25)
Dla seniorów Hiszpania jest tańsza (Komentarzy: 20)
Odwrócona hipoteka, czyli jak dorobić do emerytury? (Komentarzy: 16)
Sanatoria: Przerzeczyn-Zdrój (Komentarzy: 13)

W niedzielę śpimy krócej
(2015-03-27)
W nocy z soboty na niedzielę zmienimy czas z zimowego na letni. Przestawimy zegarki z godziny 2 na 3, przez co będziemy spali o godzinę krócej. Zmiana czasu ma na celu lepsze wykorzystanie światła dziennego a tym samym oszczędzenie energii.
Niestety tych oszczędności nie zauważymy w comiesięcznych rachunkach za prąd.
Dzięki zmianie czasu dzień wyda nam się dłuższy, gdyż człowiek wykazuje największą aktywność między godziną 6 a 20. Jednak naukowcy przestrzegają przed zwiększonym o kilkanaście procent ryzykiem wystąpienia zawału serca na skutek stresu i krótszego snu, który nie umożliwia całkowitej regeneracji organizmu. Stracona godzina wpłynie negatywnie również na organizację transportu, szczególnie nocnych kursów pociągów i środków komunikacji miejskiej.
Jednak zmiana czasu ma też swoich zwolenników, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę aspekt bezpieczeństwa na drodze. W związku z tym, że dzień będzie dłuższy łatwiej będzie poruszać się po drogach, określić odległość między pojazdami itp. Statystyki drogowe potwierdzają, że w okresie wiosenno-letnim ilość ofiar wypadków drogowych znacznie spada.
Niezależnie od plusów i minusów zmiany czasu od lat trwa dyskusja na temat zasadności przestawiania zegarków. Większość państw jednak nadal twardo obstaje przy zmianie czasu. Rozróżnienia czasu nie stosuje większość krajów Ameryki Południowej, Afryki i Bliskiego Wschodu.
Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
ekonomia, finanse, wydarzenia
Podobne artykuły/wiadomości: |
Podziel się wiadomością
Wiadomosć została opracowana przez: |
Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!