reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Inhalatory dla astmatyków zwiększają ryzyko raka prostaty?

(2010-08-09)

Według nowych badań naukowców, mężczyźni cierpiący na astmę, którzy regularnie używają inhalatorów, pomagający walczyć z jej objawami, obciążenie są większym ryzykiem zachorowania na raka prostaty.

 

Inhalatory dla astmatyków zwiększają ryzyko raka prostaty?Wyniki badań mówią o prawdopodobieństwie wyższym aż o 40 procent. Już samo chorowanie na astmę zaś podwyższa to ryzyko o 26 procent, a leki dodatkowo je zwiększają.

 

Australijscy naukowcy, którzy przeprowadzili badania, mówią jednak o potrzebie dalszych testów na temat związku astmy, inhalatorów i raka prostaty.

 

W tym samym badaniu, odkryto również, że leki na astmę w postaci steroidów i zastrzyków, mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka prostaty aż o 70 procent.

 

W badaniach, opublikowanych w czasopiśmie medycznym „Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention”, przeanalizowano historie medyczne 1179 mężczyzn ze zdiagnozowanym rakiem prostaty.

 

Według onkologów, nowe badania są jeszcze na bardzo wczesnym etapie i nie powinny stanowić podstawy do odstawienia przez chorych na astmę inhalatorów.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, leki, medycyna, nauka, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Inhalatory dla astmatyków zwiększają ryzyko raka prostaty?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!