reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Turystyka i rekreacja

Wrocławski Park Staromiejski jest nie do poznania

(2010-09-29)

Zakończył się remont parku obok Teatru Lalek we Wrocławiu. Odrestaurowane w stylu, który reprezentował w XIX wieku park, przyciąga teraz Wrocławian nowymi atrakcjami i jest świetnym miejscem do wypoczynku.


Przed remontem park nieszczególnie się wyróżniał, ale teraz gdy przywrócono mu historyczny, XIX-wieczny układ, stał się jednym z najciekawszych miejsc we Wrocławiu. Hitem już stał się plac zabaw dla dzieci z bezpieczną gumową nawierzchnią i niewielkimi pagórkami.

 

W parku znalazła się, dzięki współpracy z wrocławskim zoo woliera z ptakami, w której zamieszkały m.in. papugi i bażanty. Na zimę zwierzęta wrócą do ZOO.

 

Ale największą atrakcją odnowionego parku jest z pewnością stylizowana na XIX wiek karuzela, sprowadzona z Francji. Zmieniono poza tym lokalizację fontanny "Chłopiec z łabędziem", która przeniesiono pod Teatr Lalek. Sam budynek Teatru połączono z parkiem, cały teren przystosowując do wydarzeń i i imprez kulturalnych.

 

Na spacerowiczów czekają wybrukowane ścieżki, alejki i place. Park dodatkowo oświetlono 36 latarniami i 39 punktami iluminacyjnymi. Po remoncie w Parku Staromiejskim jest teraz tez więcej drzew, krzewów i trawników. Dodatkowo założono automatyczny system nawadniający.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, estetyka, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Wrocławski Park Staromiejski jest nie do poznania

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!