reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kulturalny tydzień: co warto zobaczyć

(2010-08-05)

W tym tygodniu nie brakuje ciekawych wydarzeń kulturalnych, na które warto się wybrać. Letni repertuar polskich miast zdominowały przede wszystkim festiwale filmowe i teatralne.

 

 

Kulturalny tydzień: co warto zobaczyćWrocław, 9 sierpnia – 26 sierpnia – przegląd filmów z lat 60. z Wrocławiem w tle

 

Od piątku do końca sierpnia we wrocławskim kinie Lalka będzie będzie trwał przegląda „Filmowy Wrocław”. Zobaczyć będzie można polskie filmy z lat 60., których cichym bohaterem jest stolica Dolnego Śląska. Wszystkie one powstały we Wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Od 9 do 26 sierpnia zobaczymy sześć projekcji, w każdym tygodniu po dwie. Na początek „Pętla” Wojciecha Jerzego Hasa. Filmy wyświetlane są o 18.00 i 20.00. Bilety – 10 zł.

 

Wisła, 9-11 sierpnia – Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

 


W różnych miejscowościach Beskidów trwa właśnie Tydzień Kultury Beskidzkiej, podczas którego wystąpią 102 zespoły folklorystyczne, w tym m.in. z Kostaryki, Portugalii czy Kanady. To jeden z największych festiwali folkloru w europie. W Wiśle, w piątek, sobotę i w niedziele będzie można zobaczyć tańce, obrzędy i barwne stroje z najodleglejszych zakątków świata. W sobotę odbędzie się koncert finałowy, na którym wystąpią wszyscy uczestnicy Spotkań Folklorystycznych.

 

Gdańsk, 30 lipca – 8 sierpnia – Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

 

W ciągu dziesięciu festiwalowych dni obejrzeć można aż dwadzieścia przedstawień, w tym aż cztery inscenizacje „Hamleta” z Wilna, Japonii, polskiego Kalisza i wspólne przedstawienie twórców z Wielkiej Brytanii i Zimbabwe. To już XIV edycja gdańskiego festiwalu szekspirowskiego. Oprócz spektakli odbywają się w jego ramach wykłady i spotkania z artystami a także spektakle Teatru w Oknie, na które wstęp jest wolny. Bilety na przedstawienia dostępne są w cenach od 20 do 80 zł.

 

Poznań, 9-14 sierpnia – Festiwal filmów dokumentalnych Tranzyt

 

W konkursie pojawi się aż 98 filmów z 19 krajów, które walczyć będą o cztery głóne nagrody i nagrodę publiczności. Będzie ponadto pięć przeglądów tematycznych: "Filmowe Podlasie Atakuje!", filmy ze Scottish Documentary Institute i Pracowni Socjologii Wizualnej UAM oraz przeglądy twórczości Lesława Dobruckiego i Hanny Kordalskiej-Rosiek.

 

Festiwal obejmie nie tylko kina, ale cały Poznań. Salę kinową utworzy m.in. kostka wprawiona w Pasażu Kultury. Będą tez pokazy w klubokawiarniach Meskal i Meskalina, W starym Kinie i Dragonie, w KontenerART na Chwaliszewie.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, filmy, muzyka, rozrywka, teatr, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kulturalny tydzień: co warto zobaczyć

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!