reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Emerytura

Seniorzy będą świętować z pompą

(2010-08-05)

Barwny pochód, targi, poważne dyskusje naukowe, a na deser – potańcówka i świetna zabawa. 8-9. października tego roku we Wrocławiu będzie słychać tylko seniorów. To ich święto!


Dni senioraPierwszego października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, uchwalony przez ONZ. Tydzień później cały Wrocław zobaczy, jak wspaniale mogą świętować seniorzy. Pół wieku na karku? Przeżytych sześćdziesiąt, osiemdziesiąt, a choćby i sto wiosen? Pokaż, jak wspaniale można przeżywać swój wiek. Weź udział w Dniach Seniora!

 

Jaki jest program święta? Pierwszego dnia – 8. października – na wrocławskim Rynku odbędzie się kolorowy orszak kapeluszy. Każdy senior powinien ubrać tego dnia fantazyjne nakrycie głowy. Eleganckie kapelusze i cylindry, wesołe meloniki, kolorowe kwiaty i piórka, barwna chusta czy choćby berecik – tego dnia wszystkie nakrycia będą w dobrym guście! Na uczestników marszu czekają upominki.

 

Aby pokazać, że Wrocław seniorami stoi (żyje tu ponad 100 tysięcy osób po sześćdziesiątce!), starsi mieszkańcy miasta będą sprawować tego dnia władzę w stolicy Dolnego Śląska. Zostaną im przekazane klucze do bram miasta. Podczas uroczystości na Rynku zostanie wybrana dostojna para – Król i Królowa Seniorów.

 

Święto seniorów to nie tylko zabawa. We współpracy z Kolegium Pracowników Służb Społecznych, w różnych miejscach Wrocławia będą się odbywać seminaria, dyskusje i wykłady.

 

Wieczór także będzie należał do seniorów. Dancing ze stylową muzyką dawnych lat to doskonała okazja, aby zawrzeć nowe znajomości.Seniorzy będą świętować z pompą

 

Drugi dzień święta to przede wszystkim Targi Senioralne – okazja dla Klubów Seniora, aby pochwalić się swoją działalnością. Także firmy i instytucje, które robią coś dobrego dla osób starszych, zaprezentują swoją ofertę.

 

Program Dni Seniora to szeroka oferta wielu partnerów. Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie www.seniorzywroclaw.pl. Informacje można też uzyskać pod numerem telefonu: (71) 344 44 44.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, rozrywka, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Seniorzy będą świętować z pompą
2010-08-05 | 23:08:28

Szkoda, że inne miasta nie idą w ślady Wrocławia. Takie dni to wspaniała sprawa dla każdego kto chce poznać nowych ludzi i dobrze się bawić, a ma dużo wolnego czasu. Ja chcę taką imprezę w Poznaniu! :( Więcej