reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Emerytura

Warszawscy seniorzy stoją w kolejkach, chociaż nie muszą

(2010-08-12)

Emeryci ustawiają się w kolejkach po karty uprawniające do darmowych przejazdów warszawską komunikacją miejską, budząc zdumienie tamtejszych urzędników. Okazuje się jednak, że stoją tam niepotrzebnie, bo w Warszawie ZTM nie wymaga takich specjalnych dokumentów.

 

Warszawscy seniorzy zasugerowali się się przypadkiem pewnej sędziwej pani z Kalisza, która została ukarana mandatem w wysokości 100 zł za jazdę bez biletu. Seniorzy, według przepisów zakładu komunikacji miejskiej w Kaliszu, mają obowiązek wyrobienia karty upoważniającej do darmowych przejazdów autobusami, którą muszą za każdym razem odbić w elektronicznym czynniku. Pani Anna Białogórka właśnie tego nie zdążyła zrobić i dostała mandat. Sprawa była głośna w mediach, ponieważ urzędnicy nie chcieli anulować mandatu.

 

Warszawscy emeryci, którzy ustawili się w ogromnej kolejce do kas ZTM nie muszą jednak posiadać żadnych kart. Osoby, które ukończyły 70. rok życia, już od 2001 roku mogą jeździć warszawską komunikacją miejską za darmo, legitymując się tylko dowodem osobistym.

 

Osoby między 65. a 70. rokiem życia zaś, mogą kupić za 40 zł tzw. bilet seniora, który uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów przez cały rok.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
finanse, pieniądze, pomoc, telewizja

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Warszawscy seniorzy stoją w kolejkach, chociaż nie muszą

Co tam regulamin! Sąsiadka/pani w poczekalni u lekarza/pan Zdziszek z warzywniaka wiedzą lepiej. Nigdy nie trzeba było mieć biletów, a teraz nagle się w panice wszyscy rzucili. Więcej

A w każdym autobusie jest regulamin. Wiem że małe literki ale jest... No i zawsze też można zadzwonić do ZTM Więcej