reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Miłość i związki

Rozwody są zaraźliwe

(2010-07-05)

Jeśli ktoś z twoich najbliższych przyjaciół rozwiódł się, z 75-procentowym prawdopodobieństwem grozi to także twojemu związkowi. Do takich wniosków doszli ostatnio amerykańscy socjologowie i psychologowie.

 

Badania przeprowadzane przez psychologów i socjologów z trzech amerykańskich uniwersytetów sugerują, że rozwód może być zaraźliwy. Jak bardzo, zależy od tego w jak bliskich stosunkach jesteśmy z parami, których związek się rozpadł.

Jeżeli rozwód przytrafi się małżeństwu, które należy do kręgu naszych najbliższych przyjaciół, prawdopodobieństwo, że nasz związek również zakończy się w ten sposób ma wynosić aż 75 procent. Spada ono do 33 procent, jeśli do rozwodu doszło w parze naszych nieco dalszych znajomych (przyjaciół naszych przyjaciół). Podobna zależność odnosi się również do naszego rodzeństwa oraz kolegów z pracy.

Szanse na rozwód są tym większe im więcej rozwiedzionych par znamy. Do takich wniosków doszli naukowcy z trzech północnoamerykańskich uniwersytetów, którzy przebadali statystyki dotyczące grupy osób z ponad 32-letnim stażem małżeńskim.

W końcowych wnioskach owych badań, naukowcy wysunęli tezę, aby rozwody traktować w kategorii choroby, ponieważ skutki rozpadu małżeństwa mogą dotykać nie tylko bezpośrednio zainteresowanych.

W Polsce w ubiegłym roku zanotowano rekordową liczbę rozwodów. Na formalne rozwiązanie swojego małżeństwa zdecydowało się niemal 72 tysiące par.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
miłość

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Rozwody są zaraźliwe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!