reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Leki

Przez internet nie kupisz leku na receptę

(2010-10-15)

W myśl nowego prawa farmaceutycznego w aptekach internetowych nie będzie można kupować leków na receptę. Rząd tłumaczy to bezpieczeństwem klientów, właściciele aptek internetowych uważają, że stracą na tym nie tylko oni sami, ale też pacjenci.

 

Przepisy nowego pakietu zdrowotnego praktycznie wyeliminują możliwość zakupów leków na receptę przez sieć. W tej chwili nie jest to co prawda formalnie dozwolone, ale nie ma w prawie farmaceutycznym ścisłych przepisów regulujących taką sprzedaż, dlatego apteki wykorzystywały tę lukę w prawie. Właściciele aptek uważają, że obrót lekami na receptę w internecie mógłby być bezpieczny gdyby uchwalono odpowiednie przepisy.

 

Teraz resort zdrowia wprowadził do prawa farmaceutycznego definicję sprzedaży wysyłkowej. Zmiany nie pozwalające na tego typu handel lekami na receptę poparła Naczelna Izba Aptekarska i najprawdopodobniej zostaną one przyjęte przez Sejm. Główne obawy przed taką sprzedażą leków na receptę to brak możliwości konsultacji z farmaceutą oraz możliwość zakupu podróbek.

 

Polacy wydają rocznie w sieci na leki i kosmetyki od 50 do 200 mln zł. Ceny w aptekach internetowych są zwykle o 10-15 procent niższe niż w aptekach stacjonarnych.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
choroby, finanse, leki, medycyna, polityka, technologia, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Przez internet nie kupisz leku na receptę

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!