reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kulinaria

Niezwykłe właściwości grejpfrutów

(2015-08-10)

grejprut.jpgGrejpfrut to chyba najbardziej niedoceniany z cytrusów, który przez swój gorzkawy smak przegrywa z słodkimi pomarańczami czy mandarynkami. Jednak jego właściwości zdrowotne są zadziwiające.

Co ciekawe, grejpfrut nie zawiera ogromnego zestawu minerałów jak moglibyśmy się spodziewać. W rzeczywistości składa się w 90 procentach z wody, którą wzbogacają potas i  witaminy C, A, F i P oraz znikome ilość witamin B5 i B1. Jego składniki mineralne nie różnią się szczególnie od składników występujących w innych cytrusach. To, co czyni grejpfrut wyjątkowym, to substancje mniej znane, które posiada ten cytrus. Zaliczyć do nich możemy na przykład zeaxantinę, która zapobiega bólom oczu i serca, podczas gdy inna substancja, naringemina blokuje rozwój raka, a spermidyna utrzymuje młodość tkanek i wydłuża życie. Jakby tego było mało, grejpfrut uporczywie i skutecznie blokuje działanie około 30 lekarstw syntetycznych, zwłaszcza silnych antybiotyków. Grejpfrut  może być więc świetną kuracją oczyszczającą organizm.

Grejpfrut jest też znanym środkiem wspomagającym odchudzanie. Dieta oparta na spożyciu tego owocu od lat cieszy się dużym powodzeniem i skutecznością. Dzieje się tak, ponieważ grejpfrut dzięki narynginie, substancji nadającej mu gorzkawy posmak, przyspiesza przemianę materii.

Powodów, by włączyć grejpfruty do codziennej diety jest wiele. Już po dwóch tygodniach regularnego spożywania tego owocu (1 grejpfrut dziennie) nasz organizm odczuje pozytywne efekty jego działania.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
witaminy, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Niezwykłe właściwości grejpfrutów

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!