reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Książki

Jak nie nudzić się na emeryturze?

(2010-08-20)

Co można robić na emeryturze? Nudzić się i całymi dniami przesiadywać przed telewizorem? A może zajmować się wnukami i pracą w ogrodzie? Autor poradnika "Jak nie nudzić się na emeryturze" postanowił sprzeciwić się tym stereotypom i pokazać jak cieszyć się życiem na emeryturze.

 

jak nie nudzić się na emeryturzeStanisław Mędak, autor Poradnika Emeryta i Rencisty, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, podjął się zadania przełamania panujących stereotypów i udowodnienia, że emerytura nie musi być czasem, kiedy z nudów nie wiemy co ze sobą zrobić. To najlepszy okres w życiu, gdy nie jesteśmy już obciążeni obowiązkami zawodowymi i wychowawczymi, możemy w pełni zadbać o swój rozwój. I wbrew temu, co myślimy, mamy mnóstwo możliwości.

 

Na emeryturze naszym największym problemem jest nadmiar wolnego czasu. Autor poradnika w przyjazny i dowcipny sposób, sugeruje co z tym czasem zrobić. Jak wykorzystać go nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Przy okazji podaje wiele adresów, miejsc i propozycji, gdzie można się udać.

 

Emerytura nie musi oznaczać nudy. Możemy zaangażować się np. w wolontariat. To sposób by pomagać nie tylko innym, ale także na własny rozwój i lepsze poznanie siebie. Autor podręcznika proponuje też całą masę sposobów na aktywne spędzanie czasu. Propaguje tai-chi i metody relaksacji, namawia do korzystania z internetu. Opisuje, co oferują nam kluby seniora i Uniwersytety Trzeciego Wieku. A wszystko to w niezwykle praktyczny sposób, z dokładnym podaniem miejsc i kontaktów. Wszystko podane na tacy. Wystarczy zadzwonić, napisać, pójść i zacząć nowe, aktywne i pozbawione nudy życie na emeryturze.

 

Czytając poradnik "Jak nie nudzić się na emeryturze" łatwo dojść do wniosku, że "nie nudzenie się" wcale nie jest takie trudne. I nie jest to zależne od miejsca, w którym mieszkamy. Wystarczy odrobina chęci i optymizmu.

 

Egzemplarz recenzencki książki "Jak nie nudzić się na emeryturze? Poradnik emeryta i rencisty" udostepniła redakcji bycseniorem.pl  Oficyna wydawnicza Impuls.

Kup książkę bezpośrednio w oficynie Impuls.

impuls

Egzemplarz recenzencki udostępiła redakcji bycseniorem.pl oficyna Impuls
Nasza ocena:
11111
Ocena produktu przez redakcję
ocena produktu
Wasza ocena:
11100
  (4 głosy)
ocena internautów - dodaj ocenę

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, książki, nauka, pomoc

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Jak nie nudzić się na emeryturze?
2012-03-22 | 19:03:03

Jestem już 4 lata na emeryturze ,do tej pory jeździłam do dzieci do Irlandii i Anglii ,zwiedziłam dużo ,ale teraz bym chciała robić coś innego , ale jest problem , mieszkam na wsi i mam niską emeryturę  i nie mam pomysłu co dalej , może mi ktoś podpowie , proszę i czekam ..Mój mejl :wandula48@wp.pl Więcej

2010-09-01 | 11:38:34

A ja właśnie dzięki znajomością z Internetu zwiedziłam już pół Polski. Oczywiście trzeba być ostrożnym, ale bez przesady. Pociąg dużo nie kosztuje, a znajomi zawsze przygraną. Więcej

Fundusze / autor: Kinga
2010-09-01 | 10:52:10

Nie wiem jak u Ciebie Piotrze z funduszami, ale z emerytury 1200 zł bardzo ciężko utrzymać jedną osobę, mieszkanie już nie mówiąc gdy na utrzymaniu jest więcej osób. Gdzie tutaj jeszcze pieniążki na wyjazdy w góry, jezioro, czy chociażby wakacje. Prawda jest taka, że komputer jest moją jedyną odskocznią... niestety. Więcej

2010-09-01 | 10:17:36

Ja się nie nudzę na emeryturze. JAk można się nudzić. Jest tyle miejsc do zwiedzenia, zobaczenia, rzeczy do zrobienia. W Polsce w granicach Poznania, gdzie mieszkam nie zwiedziłem wszystkiego. teraz jak mam czas to nadrabiam zaległości. Jeżeli chodzi o fundusze to nei jest to takie drogie, aby nie było stać polskiego emeryta. Więcej