reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Hobby

Gdzie się podziały tamte prywatki - czy w Polsce brakuje miejsc do zabawy?

(2011-01-18)

prywatkiElegancki, odświętny strój, wino, orkiestra i taniec do białego rana. Takie były kiedyś dancingi. Dziś jest ich coraz mniej ale zasady pozostały takie same.

Ci, którzy mają swoje lata, czasy dancingów wspominają z rozrzewnieniem. Coraz trudniej o organizowanie takich zabaw, szczególnie w małych miejscowościach. Dancingi odbywają się tu tylko na specjalne okazje, Andrzejki czy Sylwestra, ale brak ich w tygodniu, a przecież dzisiejsza młodzież ma dużo większy wybór. Dyskoteki w większych miastach odbywają się praktycznie codziennie ale nie ma tu miejsca dla Seniora. Głośna muzyka często nie wpada w ucho tym, którzy wychowali się na  sentymentalnych „Kawiarenkach”. Czy jednak starsi ludzie byliby mile widziani w takich miejscach?

Niektórzy uważają, że dancingi już nie istnieją, jednak schematy, które na nich obowiązują dalej wydają się być przestrzegane. Elegancko ubrane Panie czekają na zaproszenie do tańca i  ani myślą pierwsze podchodzić do mężczyzn, to ich rolą jest dotrzymywanie Paniom miłego towarzystwa przez cały wieczór.

Seniorzy tak jak młodzi ludzie potrzebują oderwania od rzeczywistości i spędzenia wieczoru w gronie ciekawych osób i miłej dla ucha muzyki. Szkoda więc, że tradycja dancingów, pełnych żywej nuty, w pewnym sensie zanika, a ich miejsce zajmują imprezy pełne szumu i zgiełku, na których rozmowa z osoba siedzącą przy stoliku jest prawie niemożliwa.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, muzyka, rozrywka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Gdzie się podziały tamte prywatki - czy w Polsce brakuje miejsc do zabawy?

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!