reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Finanse

Zaległe wynagrodzenia sięgają już 144 mln zł

(2010-11-11)

Według danych Państwowej Inspekcji Pracy wartość niewypłaconych wynagrodzeń za okres trzech pierwszych kwartałów 2010 roku sięgnęła już 144 mln złotych, to o niemal 100 mln zł więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

 

Jak poinformował główny inspektor pracy, wzrosła liczba pracodawców, naruszających różnego rodzaju prawa pracownicze związane ze świadczeniami na rzecz pracowników z 13.1 tys. w roku ubiegłym do 13.8 tys. w roku bieżącym. Jednocześnie zaobserwowano spadek naruszeń prawa, związanych z rozwiązaniem stosunku pracy.

 

Najniższe zaległości w wypłacie świadczeń pracowniczych odnotowano w administracji publicznej, średnio 133 zł na osobę, zaś najwyższe w informacji i komunikacji, średnio 6147 zł na osobę.

 

Jako główną przyczynę zaległości, pracodawcy wskazują kłopoty natury ekonomicznej, problemy z egzekwowaniem należności od własnych kontrahentów i co za tym idzie brakiem środków na wypłaty. Inspektorzy wykazali również szereg błędów w samym naliczaniu świadczeń pracowniczych.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
ekonomia, finanse, pieniądze, rynek pracy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Zaległe wynagrodzenia sięgają już 144 mln zł

Dla prezesów, kierowników i inszej kadry wyższej to pieniądze zawsze się znajdują. Tym co naprawdę pracują płaci się na końcu albo wcale.. Więcej