reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Finanse

Ubezpiecz się i śpij spokojnie

(2010-05-17)

Chciałbyś założyć polisę na życie, ale nie masz wystarczającej ilości gotówki?. Nowoczesne polisy umożliwiają gromadzić oszczędności dla tych którzy dysponują nawet niewielką ilością gotówki.

 

Gdzie są inwestowane nasze pieniądze?

Część naszych pieniędzy jest odkładana na wypadek nagłej śmierci, o ile zapiszemy to w polisie lub w przypadku  trwałego uszkodzenia naszego zdrowia, pozostała jest inwestowana. Jeżeli trafimy na osobę obrotną, która wie jak obracać korzystnie nasza gotówką to możemy sporo zarobić. Należy przy tym mieć na uwadze wahania rynku finansowego.

W co inwestowane są nasze oszczędności?

W papiery wartościowe dobrym przykładem są Obligację Skarbu Państwa. Reguła jest jedna, chodzi o to żeby zminimalizować ryzyko strat, nasze pieniądze nie ją drastycznie obracane. Około 5 % może być zainwestowana na giełdzie. Od nas samych zależy jak chcemy obracać naszą gotówką. Jeżeli zadecydujemy, że całość kwoty ma być inwestowana na giełdzie , to tak będzie. Należy przy tym pamiętać, że może to przynieść duże zyski a zarazem straty.

Kto się może ubezpieczyć?

Każda osoba która ma powyżej 18 lat i nie więcej niż 65. Co ważne, należy wypełnić ankietę medyczną a czasem przyjść z opinią lekarską, zależy od ubezpieczyciela.

Jaki będzie koszt składki?

Jest on wyliczany indywidualnie do osoby. Wpływ na jego wysokość ma nasz stan zdrowia, oraz to czy palimy, pijemy alkohol, i wykonywany zawód. Inną składkę będzie płaciła młoda osoba pracująca w sklepie, niż ta która wykonuje pracę w ciężkich warunkach.

Kto powinien się ubezpieczyć?

Jeżeli jesteśmy jedynymi żywicielami rodziny, a nasza nagła śmierć mogłaby być sporym obciążeniem dla rodziny. Także gdy mamy na utrzymaniu osobę niepełnosprawną, bądź wykonujemy pracę w ciężkich warunkach.

Plusy polisy

Jednym z największych plusów jest to, że środki wypłacane są od razu po upływie ważności naszego ubezpieczenia. Dodatkowym autem jest to, że świadczenie nie jest obciążone podatkiem Belki. W chwili naszej nagłej śmierci, rodzina otrzyma nasze pieniądze i będzie chociaż częściowo zabezpieczona.

Minusy

Musimy być konsekwentni, ubezpieczenia tego typu to wieloletnia inwestycja. Zazwyczaj trwa ona 25 lat, po tym czasie dopiero będziemy w stanie dostać nasze wcześniej odkładane oszczędności. Nie powinniśmy również przenosić tego co zaoszczędziliśmy do innego ubezpieczyciela, bo akurat on ma korzystniejsze oprocentowanie. Jeżeli wycofamy się z odkładania składek w ciągu dwóch, trzech pierwszych lat, nie dostaniemy zwrotu pieniędzy już zainwestowanych.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
ekonomia, finanse, pieniądze

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Ubezpiecz się i śpij spokojnie

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!