reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Praca

Przymusowy tacierzyński?

(2010-09-09)

Co zrobić by ojcowie w większym stopniu uczestniczyli w wychowaniu dziecka? Unia Europejska chce zachęcić świeżo upieczonych ojców do wykorzystywania przysługującego im okresu urlopu wychowawczego. Jak? Przymusem.

 

Część urlopu wychowawczego, przypisana ojcu, musi zostać przez niego wykorzystana jeśli tak się nie stanie, przepada, ponieważ nie będzie jej można przekazać matce. Tak zakłada unijna dyrektywa, którą Polska musi wdrożyć do marca 2012 roku.

 

W kodeksie pracy określony ma zostać minimalny czas trwania takiego urlopu, który ma być udzielany na co najmniej cztery miesiące. Jeden z czterech miesięcy należeć ma się ojcu, który nie będzie mógł odstąpić go matce. Chodzi o to, by ojcowie bardziej angażowali się w wychowanie dzieci? Pytanie tylko czy takie rozwiązanie się sprawdzi – czy ojcowie chętnie będą brali urlopy, czy pozwolą by okres ten im przepadł.

 

Według planów Brukseli, rodzice przez okres tego urlopu wychowawczego mają też dostawać specjalne świadczenie, jednak jego przyznanie ma leżeć w gestii każdego kraju i zależeć od jego sytuacji budżetowej.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
dzieci, finanse, polityka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Przymusowy tacierzyński?
2010-09-10 | 13:16:17

Mario, ale dlaczego? Więcej

2010-09-10 | 13:13:04

Już żal mi tych dzieci... Więcej