reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Kulturalny tydzień: wydarzenia na koniec wakacji

(2010-08-26)

Ostatni tydzień wakacji obfituje w wydarzenia kulturalne, te małe i te duże. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji.

 

kulturalny tydzieńWrocław, 27 sierpnia – Rockmeni na rocznicę Solidarności

 

Zajezdnia tramwajowa przy Grabiszyńskiej 184 to miejsce gdzie 30 lat temu powstawała wrocławska Solidarność. W piątek w tym miejscu wystąpią gwiazdy, których wielka kariera rozpoczęła się mniej więcej w tym samym czasie, a przeboje towarzyszyły burzliwym wydarzeniom lat 80. W koncercie "Legendy dla Solidarności" zagrają m.in. Dżem, Perfect i Lech Janerka. Początek koncertu o godz. 16. Bilety kosztują 60 zł.

 

Warszawa, 18-29 sierpnia - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

 

Trwa dziesiąta, jubileuszowa edycja Festiwalu. Tegoroczny przegląd międzynarodowych spektakli jest największym z dotychczasowych. Swoje przedstawienia lub krótkie formy teatralne zaprezentują artyści z Puerto Rico, Hiszpanii, Rosji, Niemiec USA, Włoch, Czech i Polski. W programie festiwalu znalazły się też warsztaty pantomimy, wystawa "Warszawska Pantomima" oraz spotkania z artystami. W tym roku po raz pierwszy odbywają się również spektakle plenerowe.

 

Kraków, 26 – 29 sierpnia, XIV Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej

 

Przesłuchania młodych twórców, studentów i absolwentów szkół muzycznych z 15 krajow, trwają 26 i 27 sierpnia od godz. 9 w PSM im. Władysława Żeleńskiego przy ul. Basztowej 9. Finał konkursu zaś odbędzie się w niedzielę, 29 sierpnia o godz. 19 w Filharmonii Krakowskiej. Wtedy to poznamy zwycięzców oraz będziemy mogli posłuchać duńskiego zespołu Zoom Trio, w którego twórczości słychać echa jazzu i folkloru azjatyckiego, bałkańskiego i wschodnioeuropejskiego.

 

Gdańsk, 31 sierpnia – Widowisko „Solidarność twój anioł ma na imię”

 

Widowisko na terenie Stoczni Gdańskiej, będące połączeniem muzyki, performance'u, sztuki i światła wyreżyserował twórca teatru eksperymentalnego Robert Wilson. W roli gospodarzy wystąpią Krystyna Janda i Jerzy Radziwiłłowicz. Usłyszymy muzykę Chopina i Pendereckiego. Bilety od 15 zł, wejście od godz. 19.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, muzyka, rozrywka, teatr, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Kulturalny tydzień: wydarzenia na koniec wakacji

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!