reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Chór i Orkiestra Papieska wkrótce w Polsce

(2010-02-13)

W marcu 2010 roku po raz pierwszy do Polski przyjeżdża Chór i Orkiestra Papieska. Jest to jedyna i niepowtarzalna okazja posłuchać papieskiego chóru, przy okazji zbliżającej się piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II oraz nadchodzącej beatyfikacji Ojca Świętego. Chór i Orkiestra Papieska pod przewodnictwem Kapelmistrza Diecezji Rzymskiej Monsignore Marco Frisina po raz trzeci w swojej historii opuści Watykan. Artyści wystąpią w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Zabrzu, Krakowie oraz Gdyni.

Monsignore Marco Frisina wraz ze swoją orkiestrą tworzą wyjątkowy, klasyczny wieczór koncertowy, jaki zazwyczaj ma okazję podziwiać tylko Papież wraz ze swoimi gośćmi specjalnymi.

„Jako dziecko nigdy nie myślałem, że będę kiedykolwiek pisał pieśni dla samego Papieża, czy też uczestniczył w tylu wzniosłych momentach z jego udziałem. To Pan Bóg prowadzi wszystko, On kieruje naszym życiem w nieprzewidywalny sposób” – mówi Marco Frisina.

Koncert dla Papieża Jana Pawła II

Koncert odbywa się na życzenie Kapelmistrza ku czci Papieża Jana Pawła II. 80 muzyków, chórzystów i solistów wyruszy w trasę koncertową, gdzie zaprezentują swój repertuar szerokiej publiczności. W ten wyjątkowy wieczór będą śpiewane wyłącznie te pieśni, które Papież Jan Paweł II szczególnie lubił, jak „Jesus Christ You Are My Life”, który był ulubionym utworem Papieża Jana Pawła II, a po jego śmierci stał się znany na całym świecie.

„Poprzez muzykę, chcemy przenieść ducha Chrześcijaństwa do rodzinnego kraju Ojca Świętego. To jest pewnego rodzaju prezent, jaki sprawiamy Papieżowi” – opowiada Monsignore Marco Frisina.

Widzowie będą mogli poddać się również czarowi takich mistrzów jak Mozart, Bach, oraz rozkoszować się tymi dziełami, które na zlecenie Papieża zostały napisane przez Kapelmistrza na szczególne okazje.

Włoska Gwiazda Kapelmistrz Diecezji Rzymskiej

Monsignore Frisina jest od połowy lat 80-tych papieskim Kapelmistrzem i zajmuje się tworzeniem muzyki na szczególne okazje. Od końca lat 80-tych komponuje również muzykę filmową dla włoskiej telewizji. Za najlepszą muzykę do filmu „Józef z Nazaretu" otrzymał w Los Angeles nagrodę Grammy.

Kapelmistrz sam skomponował większość utworów, które znajdują się w repertuarze. We Włoszech jest uznawany za gwiazdę, której muzyka zdobywa uznanie, ponieważ dotyka ludzkich serc. Marco Frisina wypowiada się skromnie o swojej osobie: „Nie uważam się za gwiazdę, czuję się po prostu jak ksiądz, który komponuje muzykę.”

Daj się ponieść czarowi muzyki Monsignore Marco Frisiny…

Bilety na koncert można kupić za 90,00 PLN, 150,00 PLN, 200,00 PLN, 250,00 PLN

Informacje o koncercie

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
rozrywka, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Chór i Orkiestra Papieska wkrótce w Polsce

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!